Kolejna bardzo sympatyczna lektura. Z tej serii poznaliście już z nami historię Ciastka. W tym przypadku również nie zabraknie lubianych przez dzieci powtórzeń. Przypomnimy sobie również bohaterów zapewne dobrze Wam znanej bajki o trzech świnkach ale w troszkę odmiennej fabule. Czy na przykładzie wilka, który ma okropny katar można się dowiedzieć jak unikać zarazków? Przekonajcie się sami.

Widzicie ten tekst? Mi od razu skojarzył się z moją babcią, która zawsze kiedy ktoś gdzieś wychodzi lub wyjeżdża pilnuje aby nie zapomniał chusteczek do nosa. Eh, to jej pełne troski pytanie: A chusteczek nie zapomniałaś? będzie mi rozbrzmiewać w głowie już zawsze. Swoją drogą dzięki temu wiecznemu przypominaniu babci o chusteczkach zawsze mam ze sobą choć jedną paczkę, także zamierzony efekt zdecydowanie udało się mojej babci osiągnąć.

Tym razem zły wilk wcale nie jest taki zły. On po prostu ma okropny katar, który niemiłosiernie go męczy. Szukając pomocy i chusteczek trafia do chatek świnek. Niestety one przeświadczone, że każdy wilk jest zły i na pewno chce je zjeść, nie wierzą w dobre zamiary wilka i nie chcą podzielić się z nim chusteczkami. Owszem wilk niszczy dwa domki świnek ale tylko przez to, że w porę nie otrzymał chusteczki i tym samym nie mógł powstrzymać się przed kichnięciem.
W pomysłowy sposób autor przemyca w tej historii podstawowe zasady jakich należy przestrzegać aby uniknąć zarazków. Dodatkowo na końcu książeczki znajdziecie stronę zatytułowaną Porozmawiajmy o książeczce gdzie autor spisał propozycje tematów, które można poruszyć z dzieckiem po tej lekturze, ciekawe zagadki i pytania oraz propozycję zabawy plastycznej.

Wydawnictwo: Wydawnictwo DEBIT
Autor: Smallman Steve
Rok wydania: 2015
Stron: 24
Format: 23 x 25,5 cm
Oprawa: miękka
Sugerowany przedział wiekowy: od 3 lat
Cena na stronie wydawnictwa: 11,90 zł
Cena w aros.pl: 7,74 zł

 • Świetne! Bardzo lubię uwspółcześnianie bajek. Ostatnio też czytaliśmy alternatywną historię 3 świnek-bałaganiarek. Wilk był dozorcą domu i kazał im sprzątać, a one nie chciały, więc wpadał z miotłą i wszystko rozgarniał, a one uciekły do ostatniej, która… posprzątała 🙂 Jest w zbiorze "Opowiadania z uśmiechem"
  ps my zawsze mamy problem z chusteczkami, na szczęście mój mąż pamięta i zawsze nam podaje z tekstem: "co wy byście beze mnie zrobili?" pewnie byśmy się posmarkali 😉

 • świetna! moja Iza bardzo źle znosi katar może to by go jakoś "odczarowało"

 • uwielbiam książkowe recenzje:) proszę o kilka ciekawych pozycji dla 11 latki;)

  • Aniu, proszę przypomnij mi się poprzez e-mail. A na blogu przejrzyj recenzje książek od Wydawnictwa Zielona Sowa, kilka będzie odpowiednich dla 11 latki. 😉

 • bardzo przyjemne ilustracje 😉

 • Ciekawe ujęcie tematu. 😉 Ilustracje przyjemne dla oka, książka z morałem, a jednak lekko napisana. Super!

 • Bardzo lubię takie mądre historie

 • Trzy świnki w innym wydaniu. Super!
  Lubie bajki, które się raz po raz unowocześnienia. 🙂
  Pozdrawiam

 • Mój Junior uwielbia bajke "Trzy świnki" wiec na pewno spodobałaby mu sie ta wersja 🙂

 • Jak zwykle ciekawa książka z zasmarkanym ale bardzo przydatnym przesłaniem;}}}

 • Antek uwielbia " chrum chrum " ;D muszę kupić, ucieszy się 😉

 • Bardzo ciekawa książka warto chyba dziecku kupić by pomóc mu w katarze

 • Bardzo fajna wersja o trzech świnkach 🙂 I biedny ten zły wilk… ja nie znoszę mieć kataru 😉