książki dla rocznego dziecka
Dziś chciałabym podzielić się z Wami książkami, które u Olusia (17 miesięcy) już robią furorę i zapewne będzie tak jeszcze przez długi czas. Książki dla rocznego dziecka, które mamy i które widziałam w środku mogę polecić Wam:

Książki dla rocznego dziecka

ruchome, obrazkowe i z małą ilością tekstu

1. Na wsi. Pociągnij i przesuń – W sumie cała seria jest warta uwagi; mamy co prawda tylko tą, ale zastanawiam się i nad pozostałymi częściami.
2. Biblia dla dzieci w obrazkach – Oli ciąga ją wszędzie i ogląda z wielkim zaciekawieniem, prawdopodobnie tak działa na niego duża ilość szczegółów na obrazkach.
3. Misia Marysia – Cała seria jest fajna, muszę ich trochę pilnować ze względu na cienkie strony, bo Oli jak tylko je widzi to ściąga z półki, przegląda i przynosi je żeby mu czytać i o dziwo słucha, nawet całej książeczki na raz.
4. Jan Brzechwa – Wiersze dla najmłodszych – Krótkie wierszyki. Kiedy je czytam dodatkowo naśladuję odgłosy zwierząt.
5. Poznaję kolory i kształty – Jak Oli przekłada kartki to ja wymieniam dany kolor a on się aż śmieje w głos, jest jedną z ulubionych książek od ponad trzech miesięcy
6. Księga dźwięków – Chyba książka the best dla Olusia! Dźwiękonaśladownictwo sprawdza się u większości dzieci. Jedna uwaga, książka jest bardzo gruba, więc nie da się uniknąć rozdarć. Naszą już kilka razy kleiłam i ratowałam poszczególne strony taśmą klejącą
7. Opowiem ci, mamo, co robią auta – tu jest podobnie jak z Biblią.
Tymi książkami Oli jest zachwycony i z tego co obserwuję, to z miesiąca na miesiąc coraz bardziej. Bardzo chwalonymi pozycjami jest seria o Pomelo oraz seria z porami roku na ulicy Czereśniowej, ale nigdy nie miałam tych książek w rękach. Te książki, które Wam wymieniłam będą świetne zarówno dla dziecka, które tylko ogląda, jak i dla tego, które już zaczyna słuchać i umie się skupić na dłuższą chwilę. Co do typowych książek do czytania to z pewnością dla rocznego dziecka będą odpowiednie baśnie, bajki, wiersze i rymowanki.

Książki dla rocznego dziecka do czytania 

Tak więc z książek nie tylko do oglądania polecam:
1. Zwierzątka mojego malucha. Historia pieska – Bardzo fajna jest cała seria, także z pewnością wybierzecie jakieś zwierzątko dla siebie. U nas stanęło na piesku, bo Oli uwielbia psy. 🙂
2. Jan Brzechwa – Wiersze dla najmłodszych – Co prawda mało tekstu, ale świetne rymowane wierszyki na początku słuchania z pewnością się sprawdzą. Do tego książka ma twarde strony, więc dziecko będzie mogło samo ją „czytać”. 😉
3. Sto bajek. Seria limitowana – Pięknie wydana. Z pewnością sprawi dziecku i rodzicom dużo przyjemności z czytania. Dość krótkie bajki, więc powinna się sprawdzić.
4. Lena. Nocnikowe przygody braciszka – Krótka książeczka, w dodatku tania. Może okazać się pomocna w oswajaniu z nocnikiem.
5. Misia Marysia – Oli wiecznie je wyciąga, mamy 3 z serii. Nie wiem co w nich jest ale on je uwielbia. 🙂
6. Baśnie i legendy – Czytam Olusiowi tą książkę od urodzenia i zawsze chętnie jej słucha, szczególnie bajki o trzech świnkach.
7. 365 bajek na dobranoc – Ta może się okazać jeszcze za poważna, ale warto spróbować. Jest to zbiór jedno lub dwustronicowych bajek, krótkich i nietypowych.
Poza tym Warto wypróbować prosty sposób. Zabrać ze sobą dziecko do księgarni i pokazać mu kilka książek. Można wtedy zobaczyć, która mu się spodoba. Wtedy nie warto patrzyć na przedziały wiekowe, niech ma tą która skradła jego serce. Ja niestety nie mam możliwości aby dotknąć książki przed jej zakupem i często kupuję lub wybieram do recenzji książki na wyczucie. W mojej okolicy nie ma dobrze zaopatrzonych księgarni. Ból małego miasta.
Mam nadzieję, że trochę pomogłam Wam w wyborze książek dla dziecka w wieku około roczku.