Książki dla najmłodszych to nowy cykl wpisów na blogu, stworzony dzięki Franiowi z myślą o najmłodszych małych molach książkowych. Książki dla najmłodszych przestały zaprzątać moje myśli już jakiś czas temu, choć wpis dotyczący 14 książek, które warto kupić dla rocznego dziecka cieszy się cały czas Waszym zainteresowaniem.

Owszem czytamy jeszcze sporo książek przeznaczonych dla małych czytelników w wieku od urodzenia do trzech lat, ale coraz częściej sięgamy już po książki dla dzieci starszych – przedszkolaków. Jednak kiedy dowiedzieliśmy się, że nasza rodzina się powiększy oczywiste wręcz było, że odświeżymy część naszej domowej biblioteczki przeznaczonej dla najmłodszych dzieci.

Ten wpis to dopiero początek cyklu. Znajdziecie w nim wydawnicze nowości jak i dobrze już przez nas sprawdzone pozycje. Miłej lektury!

Kredkowa Księga Kolorów
Kredkowa Księga Liczb

Zanim zabraliśmy się za czytanie tych książeczek, byłam przekonana, że kompletnie nie zainteresują one mojego 3-latka i będą czekały aż Franio podrośnie. Jednak rzeczywistość standardowo lubi płatać figla i Oli zaniósł je po czytaniu do swojej podręcznej biblioteczki na parapecie w jego pokoju. Uparł się, że zostają z nami do czytania i oglądania na dłużej. Nie ma zmiłuj.

Kredkowa Księga Kolorów jak sama nazwa wskazuje pomaga dzieciom w nauce i utrwaleniu kolorów. Uwaga! Nie są to jedynie podstawowe kolory. Znajdziecie tu również takie kolory kredek jak: beżowy, szary czy różowy. Każda z kredek jest bardzo zajęta rysowaniem i kolorowaniem obrazków, które nierozerwalnie kojarzą się z ich kolorami. Tak więc czerwona kredka narysowała truskawki, jabłka, serduszka, Świętego Mikołaja i wóz strażacki a żółta i pomarańczowa kredka narysowały słońce. Jakie jeszcze rysunki zobaczycie w tej książce? Zobaczcie sami!

Dla odmiany w Kredowej Księdze Liczb będziemy liczyć kredki aż zbierzemy wszystkie dziesięć sztuk do pudełka. Do oglądania dla maluszków do liczenia mniej więcej dla dzieci dwuletnich. W tej same j stylistyce co poprzedniczka. Również godna polecania.

Obie te całokartonowe książki dla najmłodszych sprawdzą się już dla roczniaka i posłużą mu do około trzeciebo, maksymalnie czwartego roku życia Całokartonowa forma zapewni im naprawdę dużą żywotność, dzięki czemu posłużą Wam one baaardzo długo. Lubię takie książki, do których wracamy co jakiś czas, a Oli nadal odnajduje w nich dla siebie coś ciekawego.

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Stron: 18
Okładka: książka całokartonowa
Cena rynkowa: 19,99 zł
Cena w aros.pl: 13,99 zł
Moja ocena: 10/10

Jeden dzień

Kolejna ciekawa kartonówka w tym zestawieniu. Tym razem jest to słownik obrazkowy dla najmłodszych w dość nietypowej formie. Jeden dzień to obrazkowa forma przedstawiająca przebieg dnia dziecka od rana do wieczora. Zaczynamy więc od rozkładówki z łóżkiem, poduszką, kocykiem i misiem, a kończymy na lampce, księżycu, piżamie, gwiazdce, sowie i czarnym jak noc kocie.

Jak przystało na kartonówki od wydawnictwa Dwie Siostry, ta również utrzymana jest na naprawdę wysokim poziomie. Jej wykonanie jest solidne, książka jest bardzo obszerna a treść dość uniwersalna, przez co dopasowana do potrzeb obu płci. Bardzo fajna pozycja i już nie mogę się doczekać, kiedy Franio zacznie się nią interesować.

Elmer to postać dobrze znana większości dzieci i ich rodzicom. Swojego czasu o tym nietypowym i niezwykle kolorowym słoniu w kratkę było naprawdę głośno. Ochom i achom nie było końca. Każdy zachwycał się zarówno szatą graficzną książki, przygodami słonia jak i samym Elmerem. Nic więc dziwnego, że seria książek dla najmłodszych o kolorowym słoniu w kratkę jest już dość pokaźna. Ja pokażę Wam dziś trzy z nich. Warto też wiedzieć, że na rynku jest cała masa gadżetów dla małych fanów Elmera – od kubków i zastaw stołowych po puzzle.

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Stron: 46
Okładka: książka całokartonowa
Cena rynkowa: 34,90 zł
Cena w aros.pl: 24,43 zł
Moja ocena: 9/10

Elmer. Najlepsze przygody

Elmer to słoń, który jest bardzo odważny. Chętnie pomaga innym, wymyśla ciekawe zajęcia i wpada na zaskakujące pomysły! Elmer to zdecydowanie wyjątkowy słoń, którego wszyscy cenią ja jego mądrość, dobre serce i odrobinę szaleństwa. Przygody Elmera bawią, uczą i kształtują małego człowieka. Nie bez powodu seria książek o Elmerze jest zachwalana przez pedagogów i osoby propagujące czytanie dzieciom.

Elmer. Najlepsze przygody to zbiór aż 6 opowiadań, których nie znajdziecie w pozostałych książkach z serii. Bajecznie kolorowe ilustracje, niewielka ilość tekstu, wciągające i trzymające w napięciu opowieści dla najmłodszych są częścią składową fenomenu słonia w kratkę. Pięknie wydana, w dużym formacie z twardą grubą okładką – książka ta jest rewelacyjnym pomysłem na prezent, który zachwyci każde dziecko.

Wydawnictwo: Papilon
Stron: 192
Okładka: twarda
Cena rynkowa: 49,90 zł
Cena w aros.pl: 34,93 zł
Moja ocena: 10/10

Elmer. Słoń w kratkę

Główne aspekty poruszane w całej serii książek o Elmerze to odmienność, nauka tolerancji, umiejętność budowania poczucia własnej wartości i odkrywanie swoich zalet oraz wrodzonych talentów. Ten niezwykły słoń w kratkę to przyjaciel o jakim marzy każde dziecko. Z nim poznawanie świata zamienia się w niezwykłą przygodę!

5 thoughts on “Książki dla najmłodszych dzieci w wieku od 0 do 3 lat cz. 1”

  1. Mój syn znacznie chętniej sięgał po książeczki, gdy był właśnie maluchem, niż teraz. Ale wydaje mi się, że to wynika z tego, że teraz już bardziej nęcą go różne aktywności, typu rower, piłka, gry, itd., a kiedyś nie miał tyle do wyboru 😉

  2. Ile rewelacyjnych pozycji! O niektórych słyszałam, ale żadnej z nich nie mieliśmy 😉

  3. Ale wspaniałe książeczki. Przyznam się, iż takiego Elmera, czy tajemnice Oceanu sam bym chciał na półkę, ze względu na piękne ilustracje 🙂
    Pozdrawiam

Comments are closed.