Chciałabyś mieć sprzątanie domu z głowy raz na zawsze? Kiedy masz w domu dzieci nie ma ono końca? Zastanawiasz się, jak możesz ułatwić sobie życie? A może szukasz idealnego prezentu dla kogoś, kogo wieczne sprzątanie po prostu przytłacza? Jest na to sposób!

Sprzątanie – przyjemność czy obowiązek?

Sprzątanie nie dla wszystkich jest odpoczynkiem, relaksem czy po prostu przyjemnością. Większość z nas traktuje je jako męczący obowiązek i stara się zrobić wszystko, aby z tą domową czynnością uporać się jak najszybciej. W końcu można przecież w tym czasie robić tyle o wiele ciekawszych rzeczy. Jednak bałagan sam się nie posprząta i trudno znaleźć kogoś, kto zrobi to za nas bez zająknięcia, prawda? Ja jednak znalazłam rozwiązanie!

Okres świąteczny był u nas bardzo męczący, żeby nie powiedzieć, że dobijający. Ciągłe choroby, moje problemy z samopoczuciem w ciąży, marudny i jęczący do granic możliwości 3-latek, a do tego przeprowadzka w trakcie. Naprawdę można zwariować! Sprzątałam chcąc nie chcąc codziennie, przenosząc i porządkując rzeczy z uwieszonym przy nodze synkiem. Myślałam, że mnie to przerośnie i już miałam ochotę krzyczeć, kiedy niespodziewanie los się do mnie uśmiechnął.

Ułatwiaj sobie życie, zamiast je utrudniać

Lubię ułatwiać sobie życie tak bardzo, jak to tylko możliwe. Przy przeprowadzce, zamiast kupować tradycyjne żelazko kupiłam stację parową, zamiast ogromnego zlewu zdecydowałam się na pierwszą w moim życiu zmywarkę, a pralka musiała mieć funkcję prania ręcznego. Do pewnego rodzaju sprzętów, jakimi są odkurzacze automatyczne, nie byłam nigdy specjalnie przekonana. Do czasu!

Jeszcze przed świętami, na przełomie listopada i grudnia wraz z przeprowadzką do naszego nowego mieszkania pojawił się, on – automatyczny odkurzacz robot RoboJet Duel. Urządzenie, które wyręcza mnie w codziennych obowiązkach i sprawia, że daję sobie ze wszystkim radę. O czym mowa? O polskim automatycznym odkurzaczu RoboJet.

RoboJet Duel – czy warto?

Kiedy rozpakowywałam jego opakowanie, nie przypuszczałam, że będzie on tak pozytywną zmianą w mojej domowej codzienności. Dzięki niemu oszczędzam masę czasu! Niby odkurzanie to nic takiego, ale 20 minut (powiedzmy co drugi dzień), to aż 10 godzin miesięcznie. Przez ten czas można porządnie się wyspać, pojechać na rodzinną wycieczkę albo wziąć 10 długich relaksujących kąpieli. Czasu zawsze mamy za mało, więc jeśli jest okazja, by mieć go trochę więcej, to korzystam z niej bez mrugnięcia okiem.

RoboJet sprząta, a ja mogę zająć się czymś zupełnie innym – pobawić się z synkiem, wstawić pranie czy napić się gorącej herbaty przy ciekawej lekturze. Przez ten czas on cały czas sprząta, kawałek po kawałku, pomieszczenie po pomieszczeniu. Owszem ja zrobiłabym to szybciej i dostałabym się do najtrudniej dostępnych miejsc, ale musiałabym to zrobić sama. Kompletnie mi to nie przeszkadza, że wychodząc na spacer uruchamiam robota, a po powrocie zastaję czyste i dokładnie odkurzone podłogi w całym domu. RoboJet już czeka w swojej bazie gotowy do dalszej pracy. Tak, wróci do niej sam, kiedy jego bateria będzie bliska rozładowaniu.

Jak sprząta RoboJet Duel?

Jedyne co muszę zrobić to uprzątnąć z podłogi wszelkie drobne elementy, zabawki i kable, które mogłyby utrudnić odkurzaczowi dokładne sprzątnięcie mieszkania lub zablokować go i uniemożliwić mu poruszanie się. Co ważne, ten robot sprzątający radzi sobie nawet z dużymi pomieszczeniami (30-50 metrów), więc nawet z naszym pokojem dziennym jest w stanie sobie poradzić.

Zalety automatycznego odkurzacza RoboJet Duel:

  • Posiada dwa tryby sprzątania: automatyczny (odkurzacz robot RoboJet Duel sprząta dostępną dla niego powierzchnię aż do wyczerpania baterii. Na sam koniec pracy wraca do stacji dokującej i ładuje się automatycznie) oraz punktowy, który pozwala na sprzątnięcie okrągłego fragmentu podłogi o powierzchni 1m².
  • Jego pracę można zaprogramować na określone dni tygodnia i godziny. Dzięki temu, nawet jeśli zapomnimy go uruchomić wychodząc do pracy lub na spacer, to rozpocznie on sprzątanie naszego domu samodzielnie.
  • Długi czas pracy – ponad 2 godziny ciągłego sprzątania.
  • Wbudowane czujniki pozwalają mu nie poobijać mebli, a także chronią go przed upadkiem ze schodów.
  • Dobrze radzi sobie z wszelkimi dywanami (a nawet dywanikami łazienkowymi), matami i wykładzinami.
  • Skutecznie zbiera piasek, sierść zwierząt oraz wszelkie zabrudzenia.
  • Jest niski (jego wysokość to 8,7 cm), dzięki czemu bez problemu wjeżdża np. pod łóżka, kanapy czy wiszące meble łazienkowe.
  • Pojemne zbiorniki na wszelkie zanieczyszczenia. Tak, jest ich więcej niż jeden. Ich konstrukcja, filtry i szczotki, które z nimi współpracują, zapewniają naprawdę dokładnie sprzątanie. Zrobiłam raz test i duży dywan najpierw odkurzyłam zwykłym odkurzaczem bardzo dokładnie (byłam pewna, że jest już czysty), a potem uruchomiłam na nim RoboJet’a. Byłam zszokowana ile jeszcze wszelkiego rodzaju śmieci był on w stanie zebrać i w tym momencie przestałam wierzyć w 100% skuteczność tradycyjnych odkurzaczy.

Wady automatycznego odkurzacza RoboJet Duel:

  • Dźwięki, jakie emituje odkurzacz. Owszem, większość opinii, na które trafiam, przedstawia go jako ciche urządzenie, jednak moim zdaniem jest on jednak dość głośny. Oczywiście porównując go do tradycyjnego odkurzacza, to niebo a ziemia. Mimo wszystko mój 3-latek bardzo się go początkowo bał i zatykał uszy, jak tylko go uruchamiałam. Powiem tak, małe śpiące dziecko (przynajmniej moje) na pewno by obudził. Nie do końca jest to jego wadą, ale dla mnie jako mamy 3-latka i za chwilę noworodka jest to pewne utrudnienie, ponieważ robot może pracować jedynie, kiedy dzieci nie śpią.
  • W zestawie brak baterii do pilota. Przy tej klasy urządzeniu to spore niedopatrzenie i myślę, że warto, aby producent to zmienił.

Cena RoboJet Duel

Punkt, na który na pewno czekacie, czyli cena. Nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. W porównaniu do marek, które jako pierwsze wchodziły na rynek i zaporowych cen pierwszych dostępnych w Polsce modeli jest wręcz podejrzanie tani. Jednak wszystko z czasem staje się coraz bardziej popularne i co za tym idzie, cena jest bardziej konkurencyjna. Obecnie model, który mamy kosztuje 990 zł, a w zestawie znajdziecie poza niezbędnymi elementami jak: sam odkurzacz automatyczny RoboJet, stacja dokująca, pilot, wirtualna ściana czy zasilacz, cały komplet części wymiennych, które z czasem podczas długotrwałego użytkowania mogą ulec zużyciu.

Nie korzystałam z innych odkurzaczy automatycznych, ale ten spełnia moje wymagania i przewyższył początkowe oczekiwania. Gdyby mi go teraz zabrakło, to dość dotkliwie bym to odczuła. Znając jego możliwości, kupiłabym go bez zastanowienia. Poza tym uważam, że to świetny pomysł na prezent nie tylko dla najbliższych w ramach wszelkiego rodzaju świąt, ale również dla znajomych z okazji ślubu czy zamieszkania we własnym domu lub mieszkaniu. Dla tych z Was, którzy mają ochotę sprawdzić jego możliwości w swoim domu mam specjalny kod rabatowy o wartości –10%. Niech i Wam będzie trochę lżej! W końcu każdy, zamiast sprzątać wolałby odpoczywać.

* Aby skorzystać z rabatu podczas składania zamówienia należy wpisać: „KMNS”. Po przeliczeniu wartość koszyka zostanie obniżona o 10%. Miłych zakupów!