Przez pierwsze pół roku życia dziecka karmienie piersią wystarcza, by zaspokoić jego zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze.

Po tym czasie należy wprowadzić do diety malucha mięsne, warzywne i owocowe posiłki oraz oczywiście kaszki zbożowe takie jak kaszki na dobranoc, kaszki bezmleczne i kaszki mleczne z różnymi dodatkami. Jeśli rodzice mają wątpliwości co do potrzeb żywieniowych swojego dziecka, to mogą skorzystać z porad zawartych z Schemacie Żywienia Niemowląt.

Jaką kaszkę wybrać? Czym różni się kaszka bezmleczna od kaszki na dobranoc?

Rozszerzanie diety dziecka karmionego piersią zwykle zaczyna się około 6go miesiąca życia malucha. Wtedy właśnie rodzice podejmują decyzję o wprowadzeniu do menu niemowlęcia warzyw, owoców, mięsa, a także kaszek na dobranoc. W codziennej diecie dziecka pojawiają się także, w zależności od decyzji rodziców, klasyczne kaszki mleczne lub bezmleczne. Przed wprowadzeniem do menu maluszka nowych produktów, warto poznać różnicę między kaszką bezmleczną, a tą na dobranoc. Pierwsza nie zawiera w swoim składzie laktozy ani białek krowiego mleka, dzięki czemu można ją podawać także dzieciom z alergiami pokarmowymi. Przygotowuje się ją na bazie mleka modyfikowanego lub mleka odciągniętego z piersi matki. Można również taką kaszkę wymieszać z wodą, jednak wtedy będzie miała mniejszą wartość odżywczą. Mleczna kaszka na dobranoc ma w składzie mleko modyfikowane, co oznacza, że przyrządza się ją na bazie wody. Można ją podawać dzieciom karmionym naturalnie i mlekiem modyfikowanym. 

Kaszka na dobranoc w diecie dziecka 

Nowe produkty wprowadzane do diety dziecka mają zaspokoić jego zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Kaszka na dobranoc jest dla maluszka źródłem wielu cennych substancji, które są niezbędne do jego prawidłowego rozwoju. Składniki dostarczane wraz z pełnoziarnistymi zbożami to:

  • Błonnik.
  • Witaminy: A, B1, B2, B6, B12, C, D, E i K.
  • Cynk, wapń, żelazo, magnez i jod.

Te wszystkie składniki można znaleźć w kaszce http://humana-baby.pl/produkt/humana-kaszka-mleczna-na-dobranoc-bananowa-z-pelnoziarnistych-zboz/. Produkt można polecić także ze względu na to, że w jej składzie nie ma cukru ani barwników i konserwantów. Jej przygotowanie jest bardzo proste. Kaszkę warto podawać maluszkowi przed snem ze względu na dużą wartość odżywczą posiłku (pełnoziarniste zboża zawarte w produkcie są bardzo sycące). Bananowy smak kaszki na pewno przypadnie dziecku do gustu.