Dzieci są niezwykle ciekawe świata. Niemal każdy jego element jest w stanie przyciągnąć ich uwagę i je pochłonąć. Istotnym składnikiem tej badawczości jest zabawa, która nie tylko stanowi źródło rozrywki, ale jest przede wszystkim kluczowa dla rozwoju różnorodnych kompetencji. Z tego względu warto dzieciom udostępniać sprawdzone zabawki, pozwalające w pełni wykorzystać beztroski czas zabaw, łącząc je z nauką. Świetną propozycją są klocki – sprawdzone przez pokolenia, posiadające szereg zalet. Warto więc zapoznać się z tym, jak klocki konstrukcyjne wpływają na rozwój dziecka.

klocki konstrukcyjne

Klocki Morphun

Klocki konstrukcyjne Morphun umożliwiają kompleksowy rozwój dziecka. Wysokiej jakości elementy, charakteryzujące się różnorodnymi kształtami i kolorami, stymulują najmłodszych i pozwalają rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. Możliwość łączenia plastikowych klocków z sześciu stron rozwija zmysły, dając solidne podstawy do kształtowania umiejętności, które będą bardzo przydatne przez całe życie. Zabawki te są dostępne w zestawach dla dzieci w wieku powyżej 3, 4 i 5 lat. Dołączone instrukcje, a także dostępne w sprzedaży oddzielnie, pozwalają poszerzyć opcje zabawy, a dodatkowo mają duże znaczenie edukacyjne. Konstruowanie na podstawie planów pozwala rozwinąć umiejętność ich czytania, organizowania pracy, a także działania zgodnie z harmonogramem. Są to bardzo ważne kompetencje we współczesnym świecie.

Klocki Loowi

Wyjątkowe, oryginalne klocki Loowi charakteryzują się bardzo ciekawą budową oraz unikatowymi możliwościami konstrukcyjnymi. Zestawy tematyczne klocków pozwalają dzieciom poznawać konkretne obszary codziennego życia, a także rozwijać i wzmacniać swoje pasje. Oprócz tego istnieje oczywiście możliwość budowania zupełnie dowolnych konstrukcji, które będą odzwierciedlały zamysł dziecka. Umiejętność wyrażania swoich myśli, konsekwentnego realizowania zamysłów i doświadczenie sukcesu będą bardzo owocne w przyszłości. Unikalne elementy uczą dzieci niekonwencjonalnych rozwiązań i kreatywnego wykorzystywania różnorodnych elementów otoczenia.

Klocki Incastro

Wszystkie klocki są znakomitym sposobem na zapewnienie dziecku rozwoju poprzez zabawę. Warto jednak przyjrzeć się różnym zestawom, gdyż każdy ma swoje specyficzne właściwości, które pozwalają poszerzyć możliwości. Klocki Incastro mają prostokątne elementy, które kojarzą się nieco ze starszymi grami komputerowymi. Ich kształt znakomicie stymuluje wyobraźnię dzieci. Intrygują najmłodszych i stymulują je do dostrzeżenia w tych prostych elementach najróżniejszych obiektów. To bardzo inspirujące i kształcące, ponieważ mogą to później zastosować np. podczas rozwiązywania problemów, potrafiąc spojrzeć na nie w inny, odmienny sposób.

Wszystkie powyżej opisane rodzaje klocków posiadają liczne zalety, z których warto zrobić użytek. Nie jest tak, że któreś są lepsze lub gorsze. Wszystkie sprawdzają się znakomicie w swojej roli. Dużo również zależy od upodobań, charakteru i temperamentu dziecka. Zestawy Incastro mogą posłużyć dziecku do zbudowania np. pojemnika na długopisy lub bransoletki, dzięki czemu są to znakomite klocki dla dziewczynek i chłopców. Takie praktyczne zastosowanie zabawek zachęci je do kształtowania swojego otoczenia, co będzie cenną lekcją, odnośnie tego, że mają na nie wpływ i swoimi działaniami mogą je zmieniać. Klocki Morphun mogą posłużyć do zbudowania konkretnych modeli – koparek, samolotów i innych pojazdów. Wykorzystanie podczas zabawy samodzielnie wykonanych budowli z pewnością ją uatrakcyjnią, a odtwarzanie scenek wspiera kształtowanie ról społecznych. Budowanie zwierząt ze sferycznych klocków Loowi pomoże poznać świat przyrody. Zabawa klockami to nieskończona ilość możliwości!