Urodziny to dzień warty celebracji – zwłaszcza dla dzieci. Jeśli więc zbliża się rocznica urodzin Twojej pociechy, pomyśl nad tym, by zabrać ją w wyjątkowe miejsce. Zadbaj o moc atrakcji i… pyszne jedzenie, które uprzyjemni świętowanie. Opcji jest naprawdę sporo, ponieważ coraz więcej restauracji i pizzerii, np. Biesiadowo daje możliwość zorganizowania takiej imprezy.Na co warto zwrócić uwagę, szukając miejsca na urodziny dla dziecka? Oto kilka rzeczy, o których dobrze jest pamiętać.

Lokalizacja ma znaczenie

Jeśli przyjęcie urodzinowe dla malucha urządzasz w lokalu, istotną rolę odgrywa wybór dogodnego miejsca. Takiego, do którego goście dotrą bez problemu.

Jeżeli mieszkasz w okolicy, która daje sporo możliwości rekreacyjnych – poszukaj np. pizzerii nad rzeką czy jeziorem, przy stadninie konnej, parku czy… w centrum rozrywki. To gwarancja, że dzieciom nie zabraknie pomysłów na (bezpieczną) zabawę.

Wszystko w pakiecie, czy catering osobno?

Lokali, które organizują urodziny dla najmłodszych jest sporo. Taką ofertę znajdziesz nie tylko w popularnej sieci restauracji z jedzeniem typu fast food, ale i w wielu pizzeriach, a nawet lokalach serwujących kuchnię domową. Ponadto możesz zdecydować się także na organizację imprezy w zupełnie innym miejscu. Bawialnia, dziecięcy klub czy centrum rozrywki to tylko kilka dodatkowych opcji. Takie obiekty zazwyczaj oddają do dyspozycji sale z mnóstwem atrakcji – np. basenem z piłeczkami, drabinkami do wspinania się, dekoracjami tematycznymi… Gdy chodzi o zapewnienie jedzenia, możesz poprosić o to zawczasu organizatora lub zamówić je samodzielnie. Pizza w dostawie, np. z pizzerii Biesiadowo czy innej dobrej sieci spisze się doskonale.

Jakie jedzenie na dziecięcych urodzinach?

Przede wszystkim – tort. To „oczywista oczywistość”. Z czego innego maluch miałby zdmuchnąć świeczki? Jednak same słodycze nie wystarczą – zwłaszcza, jeśli kinderbal ma potrwać co najmniej kilka godzin. Dzieci z radością sięgną również po pizzę, np. z pizzerii Biesiadowo, która wydaje się najbardziej uniwersalnym i najprostszym rozwiązaniem. Ważne jest, by na maluchy czekało kilka jej rodzajów – tak, aby goście mieli możliwość wybrania tego najodpowiedniejszego A jeśli nie pizza, to minikanapki, kolorowe sałatki, makarony czy frytki i miniburgery spiszą się równie dobrze.

Animacje i opieka

To kolejna kluczowa rzecz. Dzieci pod bezpośrednią opieką rodziców mogą się czuć nieco skrępowane, a zabawa nie będzie dostarczała tak wiele frajdy. Dlatego też znacznie lepszą opcją jest zapewnienie maluchom profesjonalnej opieki. Lokale i inne miejsca, które organizują kinderbale ją zaoferują. Animatorzy zaś, poza pilnowaniem maluchów, zaoferują im mnóstwo rozrywek – np. przebieranie się w kostiumy, malowanie twarzy czy ciekawe gry i zabawy.

Pamiętaj też, że przyjęcie urodzinowe dla dziecka możesz zorganizować w domu czy na działce. Wystarczy odrobina pomysłowości, kilka dekoracji i dobre jedzenie z dowozem, a kinderbal może być równie udany jak ten w lokalu.