Są rzeczy bez których każda kuchnia nie może się obyć. Bez nich nie będziemy w stanie gotować, kroić, a na pewno zajmie to o wiele więcej czasu. Zobacz, co powinnaś mieć, aby Twoja kuchnia była funkcjonalna, a gotowanie łatwiejsze i przyjemniejsze, nawet przy odwiedzinach niespodziewanych gości.


co musi się znaleźć w kuchni

Nieważne czy dopiero urządzasz kuchnię, czy królujesz w niej już od wielu lat, na pewno przyda Ci się kilka informacji związanych z jej wyposażeniem. Może warto coś dokupić? A może odszukać w zakurzonym pudle ukrytym w szafce?

Dobrze urządzona kuchnia i odpowiednie akcesoria potrafią uprzyjemnić prace wykonywane w tym pomieszczeniu, a nawet znacznie skrócić czas przygotowania potraw. Pomyśl o takiej sytuacji: koniec tygodnia, wypoczywasz, a tu nagle niezapowiedziana wizyta rodziny lub przyjaciół. W szafce nie masz nawet opakowania ciastek, a trzeba ich czymś poczęstować. Pragniesz, aby poczęstunek zrobić tak szybko, jak to tylko możliwe, a podawana kawa i herbata były aromatyczne. To nie jest trudne jeśli w Twojej kuchni znajdują się:

Dobre garnki

Odpowiednie garnki to w kuchni podstawa i żadna kuchnia nie może bez nich istnieć. Jeśli nie jesteś fanką gotowania, nie musisz mieć ich wiele – wystarczą 3-4 o różnych wielkościach. Do wyboru mamy oczywiście całą gamę typów garnków: emaliowane, ze stali nierdzewnej, z powłoką ceramiczną, żeliwne, a nawet garnki ze szkła. Oczywiście każdy typ ma swoje plusy i minusy. Z tym sprzętem wykonanie szybkiego obiadu jest możliwe.

Akcesoria do pieczenia ciast i ciasteczek

To dość ważny sprzęt w kuchni. Przyda się blacha, tortownica, a blacha do pieczenia mufinek pewnie nieraz uratowała życie wielu gospodyń. Warto mieć też coś do dekoracji, chociaż to nie jest konieczne, jeśli nie masz na to cierpliwości i nie czujesz się dobrze w tej dziedzinie. Przydadzą się też miski i miseczki różnego rodzaju, w których będzie można połączyć składniki.

niezbędne narzędzia kuchenne

Odpowiedni sprzęt kuchenny

Blender ręczny i tarka to jedne z najczęściej wymienianych sprzętów, które ułatwiają wiele czynności. Oprócz tego dobry robot kuchenny, który sam rozrobi ciasto oraz odpowiedni zestaw noży. Ważną kwestię stanowią także deski do krojenia. Naczynie żaroodporne to kolejny przedmiot, który może pomóc przy organizacji nieplanowanych przyjęć.

… czysta woda!

W kuchni nie może zabraknąć wody najwyższej jakości. Nie zawsze jest to oczywiste, ale obok garnków, blach, tekstyliów i akcesoriów należy zadbać i o ten aspekt. Jeśli woda będzie dobrej jakości, to zyskają na tym nie tylko potrawy i napoje, ale także sprzęt AGD. Woda z kranu często pozostawia kamienny osad, który niszczy czajniki i zmywarki. Na szczęście jest prosty sposób na zdrową oraz smaczną wodę nieprzysparzającą kłopotów.

ecoperla profine zero zastosowania

Ecoperla Profine Zero to niezwykły filtr wody, który dopasuje się do każdej kuchni, a w dodatku jest bardzo łatwy w instalacji. Jak to właściwie działa?

Przez Ecoperla Profine Zero przepływa woda, która zostaje oczyszczona ze szkodliwych dla zdrowia substancji: chloru, metali ciężkich, bakterii, wirusów oraz wszelkich cząsteczek mających wpływ na nieodpowiedni smak, zapach i barwę wody. Co ciekawe, woda zachowuje naturalnie występujące w niej minerały – nie traci swoich wartości.

Jakie są plusy stosowania filtra do wody? Przede wszystkim kawy i herbaty o aromacie i wyglądzie jak z dobrej kawiarni, dania, które zachowają swoje kolor i smak. Z takiej wody można przyrządzać także świetne napoje zimne. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie pozostawia osadu w czajniku czy parowarze. Mamy tez absolutną pewność, że nawet niespodziewanym gościom podajemy zdrowe, bezpieczne i dobre jakościowo potrawy i napoje przyrządzone na bazie filtrowanej widy.

W artykule Odwrócona osmoza nowej generacji – Ecoperla Profine Zero znajdziesz więcej informacji na temat tego nowoczesnego filtra kuchennego oraz małą niespodziankę przygotowaną właśnie dla Ciebie!

przyprawy w kuchni

Kilka dodatkowych porad

Warto mieć przyprawnik i na bieżąco go uzupełniać. W końcu to odpowiedni bukiet przypraw jest kropką nad „i” wszystkich potraw. Nie musimy przygotowywać wyszukanych dań – nawet makaron z sosem pomidorowym może być wykwintny, jeśli zostanie odpowiednio doprawiony. Przyprawy przydają się także do wzbogacenia smaku kaw i herbat. Twoi goście będą oczarowani rozgrzewającą herbatą z imbirem i goździkami lub kawą z wanilią lub cynamonem. Warto też zawsze mieć zapas cukru, mąki i jajek – z tego zawsze da się wyczarować coś niesamowitego.

Artykuł przygotowany przy współpracy z ZeStudni.pl