Już za niecały miesiąc będziemy obchodzić Dzień Babci i Dziadka. Zaczynamy więc poszukiwania ciekawych, praktycznych i wyjątkowych prezentów z tej okazji. Nie jest to wcale takie proste zadanie. Odchodzimy już coraz częściej od kupowania zwykłych przedmiotów w ramach prezentu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Chcemy, aby ten upominek od wnucząt był wyjątkowy i kojarzył się z nimi.

Dlatego coraz częściej przygotowujemy prezenty dla dziadków samodzielnie wraz z dziećmi. Takie wykonane przez nas prezenty przygotowane z myślą o danej osobie są wyjątkowe i cieszą dziadków najbardziej. Wkładamy w nie sporo pracy, czasu i serca, pokazując jak ważną rolę w życiu naszych dzieci odgrywają dziadkowie. Dziś przygotowałam dla Was kilka pomysłów na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka z wykorzystaniem zdjęć dzieci. Część wymaga wykonania własnoręcznego, a inne odrobiny kreatywności i pomysłu, pozostawiając techniczne wykonanie innym osobom lub firmom.

Zdjęcia jako prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka

Podstawowa kwestia to wybór zdjęć wnucząt na prezent na Dzień Babci i Dziadka. Ja robię zdjęcia wręcz nałogowo i na dyskach zalegają ich tysiące. Co roku obiecuję sobie, że je przebiorę i część usunę, aby łatwiej mi było coś w nich znaleźć. Na razie jednak mi się to nie udaje. Dobrze, że chociaż umieszczam je w podpisanych folderach, co pozwala na ich uporządkowanie. Kiedy jednak zbliża się jakaś okazja i chcę coś stworzyć, wykorzystując do tego zdjęcia, to ich wybór jest naprawdę trudny.

Pamiętajcie! Dobrze jest robić dużo zdjęć dzieciom. Jednak od razu poddajcie je selekcji i wybierajcie najbardziej udane kadry. Później będzie Wam naprawdę trudno się do tego zabrać. Ja miałam właśnie problem z wybieraniem zdjęć, tworząc tegoroczne prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka. Większość czasu zajęło mi ich wybieranie i szukanie. Przyznam się Wam, że w pewnym momencie już miałam tego dość i najchętniej porzuciłabym cały plan. Jednak nie poddałam się i efekt końcowy zobaczycie jeszcze w tym wpisie.

Ciekawy prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka

Mamy zdjęcia i co dalej? Teraz pora na garść pomysłów, w jaki sposób wykorzystać zdjęcia dzieci do wyjątkowych prezentów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Poniżej znajdziecie różnego rodzaju pomysły, które zostały przygotowane z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów, z udziałem dzieci lub bez. Część z nich wymaga sporo pracy i odpowiednich umiejętności oraz materiałów jednak efekty końcowy wszystkich tych pomysłów na prezent dla Babci lub Dziadka jest rewelacyjny!

Prezent dla Babci i Dziadka na zamówienie

Nie masz zdolności plastycznych, a wszelkie prace ręczne przyprawiają Cię o zawrót głowy? Nic straconego! W sieci można znaleźć fajne firmy, które przygotują dla nas coś wyjątkowego z wykorzystaniem przygotowanych przez nas zdjęć. Ja zdecydowałam się właśnie na taką formę, ponieważ przeprowadzka, 3-latek w domu i dość trudna ciąża dają mi się nieźle we znaki i niestety nie mam tyle siły i czasu, aby przygotowywać czasochłonne projekty DIY. Spośród szerokiego wyboru wszelkiego rodzaju kubków, kalendarzy, poduszek, breloczków itp. zdecydowałam się na przygotowanie foto książek, które Oluś przekaże swoim babciom i dziadkom w prezencie.

Uwielbiam wszelkiego rodzaju albumy! Zdjęcia wywołujemy zazwyczaj w pakietach po 100 sztuk, bo tak jest po prostu najtaniej. Sprzed kilku lat mamy kilka klasycznych albumów, po drodze przygotowywałam też ręcznie albumy z przyklejanymi narożnikami starego typu. Obecnie jednak coraz częściej decyduję się właśnie na takie projekty. Fotoksiążka jest o wiele bardziej estetyczna i trwalsza niż wszelkiego rodzaju albumy, w które można wkładać pojedynczo wywołane zdjęcia.

Mamy już naprawdę rozmaite foto książki w domu. Tym razem postanowiłam, po raz pierwszy, złożyć zamówienie w Printu. Program do projektowania foto książek jest dość intuicyjny i ma sporo różnych funkcji i dodatków, co ważne posiada naprawdę fajnie przygotowane gotowe szablony, do których wystarczy jedynie powstawiać wybrane zdjęcia. Oferta pod kątem formatów i ilości stron oraz wykończenia okładki jest również zadowalająca.

Jedyny minus na etapie przygotowywania zamówienia to brak możliwości usunięcia wszystkich zdjęć niewykorzystanych do przygotowania projektu foto książki. Trzeba je usuwać pojedynczo w przeciwnym razie, zanim złożycie zamówienie, będziecie musieli poczekać, aż wszystkie zdjęcia zostaną wgrane na serwer (nawet te niewykorzystane do danego projektu foto książki). Jest to naprawdę irytujące, przynajmniej dla mnie.

Jednak ten jeden minus projektowy zniknął jak za dotknięciem magicznej różdżki, kiedy kurier dostarczył do nas zamówienie. Książki wyglądały o wiele lepiej niż w programie projektowym, a ich wykonanie nie miało najmniejszej wady. Okładki były odpowiednio zabezpieczone do transportu, a druk na stronach czytelny i bez najmniejszego błędu.

Mam nadzieję, że Babci, Dziadkom i Prababci Olusia nasze prezenty przypadną do gustu i będą im umilać chwile, przywołując piękne wspomnienia chwil spędzonych wspólnie z ich wnuczkiem.