Wybór zabawki, którą ostatecznie kupimy dla dziecka, może przyprawić nas o prawdziwy ból głowy. Bądźcie pewni, okazji nie zabraknie! Wystarczy wspomnieć o wydarzeniach o poważnym charakterze, takich jak, chociażby chrzciny czy urodziny, ale też o zwykłych prezentach dawanych podczas wizyty u znajomych. Stajemy wtedy przed sporym wyzwaniem: jakie zabawki sprawią, że maluch nie znudzi się po kilku minutach i nie rzuci nowego prezentu w kąt? Tym, co niesie nam pomoc, są zabawki edukacyjne. O co z nimi chodzi? Czas na krótką lekcję!

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że przez pierwsze lata swojego życia, dzieci chłoną wiedzę i starają się jak najwięcej poznać. Największymi wzorami są dla nich niezmiennie dorośli i to ich chcą naśladować w każdy sposób. Właśnie wtedy w ich życiu powinny się pojawiać zabawki nastawione na zaspakajanie ciekawości i rozwijanie konkretnego zestawu cech.

To, co w rękach dzieci

Jeżeli chodzi o rozwój umiejętności manualnych, ciężko znaleźć coś lepszego niż wszelkie układanki, klocki i puzzle. Pozwalają one na budowanie świadomości i rozpoznawania poszczególnych kolorów i kształtów. Co więcej, gdy kupimy takie z naniesionymi na nie literami i cyframi, damy mu się z nimi oswoić i nie będą aż tak trudne przy dalszej nauce. Zabawki edukacyjne możesz kupić na https://heyandplay.pl/category/zabawki-edukacyjne.

Dla tych kreatywnych

Czas wspomnieć o kreatywności. Dzieci i ich wyobraźnia zdają się nie mieć żadnych ograniczeń, a my powinniśmy pomagać w ich rozwoju tak bardzo, jak tylko możemy. Możliwości dotyczących wyboru zabawek zdają się nie kończyć. Dla młodych muzykantów znajdziemy instrumenty takie jak gitary, klawisze czy bębenki. Artyści chcący ciągle tworzyć moją nie tylko rysować na kartkach, ale również na przeznaczonych do tego znikopisach.

Mali naśladowcy

Natomiast gdy dzieci chcą robić to, co robią dorośli, możemy mu w tym pomóc. Kupując zestawy imitujące prawdziwe zestawy majsterkowiczów, kuchnię czy nawet sklep, nasze maluchy mogą rozwijać w ten sposób swoje zainteresowania i zdobywać drobne umiejętności, które mogą się przydać w ich późniejszym życiu. Potrzebujecie przykładu? Zabawa z kasą fiskalną nauczy je liczenia pieniędzy, a to, prędzej czy później okaże się pomocne.

Podsumowanie

Zabawki wcale nie muszą być nudne i jednowymiarowe. Ważne jest to, aby znaleźć coś, co przyciągnie uwagę dziecka i poprzez zabawę, nauczy go wiele więcej niż kolejna lalka lub samochód. Wystarczy wykazać się odrobiną kreatywności i kto wie, może to dzięki nam dziecko odnajdzie swoją życiową pasję?

Po wszelkiego rodzaju zabawki możesz zajrzeć do sklepu Hey&Play!