Agnieszka Frączek Wydawnictwo Bis

Pozostając jeszcze chwilę przy wierszach dla dzieci chciałabym pokazać Wam zbiór wierszy Agnieszki Frączek Zielono Mi! Jest to rewelacyjna pozycja wierszowana dla najmłodszych dzieci z niezwyklymi ilustracjami autorstwa Ewy Poklewskiej-Koziełło w iście dziecięcym stylu.

Wiersze mają prostą, zrozumiałą treść i zawierają bardzo dużo onomatopei (wyrazów dźwiękonaśladowczych) przez co są bardzo atrakcyjne dla maluchów. Autorka wierszy ma bardzo duże poczucie humoru i właśnie takie są jej wiersze, lekkie i zabawne. Oli aż śmieje się w głos, w niektórych momentach wierszyków, kiedy mu je czytam. Myślę, że i dla Was będą one świetną zabawą i urozmaiceniem codziennej lektury.

Jak można wnioskować po tytule wszystkie wiersze związane są tematycznie z przyrodą. Także znajdziemy tu wiersz o żabach, owadach, Spasikoniku czy świnkach. Uwierzcie mi na słowo, że niejednokrotnie i Wy będziecie rozbawieni ich treścią.

Mam nadzieję, że nie muszę Was przekonywać do czytania dzieciom wierszy. Rymowane i rytmiczne teksty większość dzieci wręcz uwielbia. Która z mam nie nuciła kołysanek bądź innych piosenek swojemu maluszkowi? A kiedy już dziecko zaczyna chodzić, samo chętnie podryguje w rytm muzyki. Sprawiajmy więc przyjemność sobie oraz dzieciom i czytajmy wiersze, nawet tańcząc. Jak się bawić to na całego! 😉

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bis
Autor: Agnieszka Frączek
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło
Rok wydania: 2010
Stron: 52
Format: 20 x 25 cm
Oprawa: twarda
Sugerowany przedział wiekowy: od 2 lat
Cena na okładce: 29,90 zł
Cena w aros.pl: 18,20 zł

Co o książce pisze wydawnictwo?

Kolejny tomik wierszy Agnieszki Frączek, jak zwykle wesołych, dowcipnych i łamiących języki. Agnieszka Frączek na co dzień zajmuje się pracą naukową. Chętnie jednak odrywa się od poważnych zagadnień językoznawstwa niemieckiego i leksykografii, by pisać zabawne i łamiące języki wiersze dla dzieci, wydane w licznych książkach, m.in. Chichopotam i Słoń na hulajnodze. A kiedy pani Agnieszka zakłada okulary w zielonych oprawkach, wiersze stają się jeszcze radośniejsze niż zwykle i wiosenne bez względu na porę roku.