Słoń Eriki to historia dedykowana dzieciom w wieku 6+. Jednak mój niespełna 5 letni syn już bardzo chętnie jej słucha i darzy niezwykłą sympatią zarówno Słonia jak i Erikę. Niebanalna historia, która urzeka dzieci i dorosłych.

Słoń Eriki

 

 

Silvia Bishop Słoń Eriki

Słoń Eriki – Sylvia Bishop

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądałoby Wasze życie gdybyście pewnego dnia znienacka dostali w prezencie słona? Jak od tego dnia wyglądałaby Wasza codzienność? Dzieci mają ogromną wyobraźnię i z pewnością przeżyją wspólnie z Eriką tą niesamowitą przygodę.

Erika nigdy nie była szczęśliwsza. Dziwnie żyło jej się w tym domu przez ostatnie dwa lata, bez wujka Jeffa, a ponieważ nigdy nie posłał jej do szkoły, nie znała też żadnych dzieci. Słoń zapewnił jej miłe towarzystwo i najchętniej spędzała teraz wieczory wtulona w niego na ostatnim wolnym skraweczku podłogi.

Słoń Eriki

Nie jest to słodka cukierkowa historia o różowym słoniku i małej dziewczynce. Cała historia niespodziewanego spotkania Eriki i niebieskiego słonia jest osadzona w dość trudnych realiach. Mała dziewczynka, mieszkająca samotnie boryka się z problemem kończących się pieniędzy na życie, które pozostawił jej wuj. Nagle ma na głowie dodatkowy „problem” – ogromnego słonia, który ledwo mieści się w jej domu i do tego jest ciągle niesamowicie głodny.

Zielona Sowa Silvia Bishop

Słoń i Erika – niesamowity duet

Słoń i Erika uczą się wspólnie żyć. Odnajdują się w nowej rzeczywistości. Są szczęśliwi. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie nagły zwrot akcji i problemy jakie czekają Słonia Eriki. Zakończenie tej historii również nie jest takie proste i oczywiste.

Jeśli oddacie komuś lub czemuś całe serce, to ta historia nigdy tak naprawdę się nie skończy, stanie się powiem na zawsze częścią was samych.

Książka Słoń Eriki to historia o niespotykanej przyjaźni i silnej woli przetrwania. Pokazuje również czarną stronę ludzkiej egzystencji pełną podstępów i pozbawioną serca. Walka dobra ze złem to jej tło.

Słoń Eriki

Dzięki tej niepozornej historii dziecko zrozumie jak wielką siłę ma przyjaźń. Odkryje siłę wiary we własne siły i dowie się, że warto walczyć o dobro swoje i innych. Nawet w najtrudniejszej sytuacji, która pozornie wydaje się bez wyjścia, można odnaleźć w sobie siłę i nadzieję na lepsze jutro.

Tak pozytywnych i pouczających historii nigdy za wiele. Słoń Eriki zostanie z nami na dłużej i jeszcze nie raz wrócimy do jego historii pełnej emocjonujących wydarzeń.

Słoń Eriki Sylvia Bishop