Książki obrazkowe w początkowym etapie rozwoju dzieci wręcz uwielbiają. Oczywiście najlepiej, kiedy są one wykonane z grubego kartonu. W pewnym momencie w repertuarze dźwięków wydawanych przez dziecko zaczynają się pojawiać słowa, których znaczenie, my rodzice, w końcu zaczynamy w pełni rozumieć. Ciekawym rozwiązaniem wtedy stają się publikacje ułatwiające poznanie dziecku poznanie nowych słów, czyli słowniki obrazkowe. Dziś pokażę Wam taki, który mnie zachwycił najbardziej.

W domu, w dziczy, na ulicy to książka dla najmłodszych czytelników w wieku 1+. Za sprawą grubych kartonowych stron nie należy ona do najmniejszych i najlżejszych książek dla dzieci, ale za to pozwala ona bez obaw pozwolić dziecku na samodzielne jej oglądanie. Nasza została już odrobinę poobijana, ale zapewniam Was, że jest naprawdę solidnie wykonane i nawet przypadkowe upadki z wysokości nie są jej straszne.
Sam tytuł tej publikacji wskazuje na szeroką rozpiętość tematyczną obrazków i co za tym idzie słownictwa, które dzięki temu słownikowi obrazkowemu pozna dziecko. Znajdziecie tu więc charakterystyczne elementy związane m.in. z miastem, ulicą, zoo, parkiem, cyrkiem, domem czy ogrodem oraz nazwy pojazdów, zwierząt, instrumentów czy też zawodów. Dzięki czemu książka ta przez kilka dobrych lat będzie dzielnie służyła Waszemu dziecku i pozwoli mu na poznanie i zrozumienie wielu słów używanych przez nas na co dzień.
Warto zaznaczyć, że ilustracje są realistyczne, proporcjonalne i barwne. Pokazywanie dziecku obrazów realistycznie oddających rzeczywistość jest bardzo istotne szczególnie na początku jego rozwoju. Dziecko nie odróżnia wtedy jeszcze prawdy od fikcji i szuka podobieństwa w obrazach i rzeczach. Proporcje to równie istotny element pozwalający dziecku na budowanie wyobraźni przestrzennej a z czasem używanie określeń takich, jak mały-duży, gruby-chudy itp. Barwy w tym słowniku obrazkowym są dość stonowane i różnorodne, Olusiowi bardzo przypadły do gustu. Ich autorką jest uznana na świecie ilustratorka Fiep Westendorp, pochodząca z Holandii.
Świetny słownik obrazkowy zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Moim zdaniem jedna z najlepszych wydanych jak do tej pory w tym roku książek. Zdecydowanie trafia na moją listę TOP 2016 i jeszcze nie raz będę o niej wspominać. Cudo!
Wydawnictwo: Swie Siostry
Liczba stron: 50
Cena rynkowa: 39,90 zł
Cena w aros.pl: 25,94 zł
Moja ocena: 10/10