Książki z puzzlami dla dwulatka to świetne rozwiązanie 2w1. Większość dzieci w tym wieku zaczyna przejawiać zainteresowanie wszelkimi układankami i puzzlami. Książkami również, o ile rodzice o to zadbali. Kto chce to niech się obraża, ale nie ma się co dziwić, że dwulatek nie interesuje się takimi zabawami, jeśli rodzice mu ich nie pokazali.

Rosnę i poznaję z puzzlami

Oli wszelkie układanki i książki wręcz uwielbia. Nic więc dziwnego, że jednymi z ulubionych zabawek są właśnie książki z puzzlami. Początkowo oczywiście zabawa polegała na wyrzucaniu wszystkich puzzli. Im szybciej, tym lepiej. Matka za to później musiała w podwójnym tempie ponownie je układać, co by się przypadkiem dziecko nie znudziło i nie obraziło. Zabawa trwała w najlepsze, póki matce cierpliwość nie wysiadła, a oczy odmawiały posłuszeństwa, wyświetlając obrazy we wszystkich kolorach tęczy.
Na szczęście ten etap mamy już za sobą. Oli ma już niespełna 28 miesięcy, więc i zabawy preferuje już inne. Wyjmuje po jednym zestawie puzzli z danego obrazka z książki z puzzlami i próbuje go układać. Uwaga! Matka pęka z dumy, bo syn już nawet od czasu do czasu ułoży sam taka 9-elementową układankę. Brawo synku!
Kolorowanek pod puzzlami jeszcze nie tykamy. Dlaczego? Ano dlatego, że matka nauczona już ponad dwuletnim doświadczeniem wie, że teraz te dzieła sztuki à la Picasso podobałyby się małemu artyście, ale już za kilka miesięcy narzekałby, że są nie tak pokolorowane i układanki odeszłyby w zapomnienie, bo są BE! Uwierzcie mi, wiem co mówię. Oli zdziera ostatnio wszelkie naklejki z książeczek, które są naklejone nierówno albo w niewłaściwym miejscu. Później oczywiście przez chwilę jest obraza majestatu, że nie można ich ponownie przykleić, bo są w strzępach, nie wspominając już o właściwościach klejących. Jednak po jakimś czasie mały Picasso maluje własne nowe dzieło, które jego zdaniem idealnie zastąpi źle naklejoną (i zerwaną) naklejkę.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok wydania: 2016
Stron: 10
Okładka: twarda
Sugerowany przedział wiekowy: 0-3 lata
Cena rynkowa: 16,99 zł
Cena w aros.pl: 10,19 zł


Moja ocena: 10/10
Też macie czasem wrażenie, że mózg Wam się przepala i wszystko już Wam się miesza? Ja tak! Moje dziecko zaskakuje mnie każdego dnia i wywraca moje poukładane już myślenie do góry nogami. Jednak kocham go ponad wszystko i cieszę się z każdej takiej rewolucji. Przewrotność matki narzekająco-wychwalającej. Ot co!

Zwierzaki i Liczby Fisher Price

Wracając do puzzli, te od Wydawnictwa Olesiejuk z serii Fisher Price są genialne już nawet dla roczniaka, a może i nawet mniejszego dziecka. Wszystko zależy od tego, jak sprawnie umie już ono używa swoich małych chwytaków i manipulować ich ruchami. Karton jest bardzo gruby i odporny. Nawet po długotrwałym używaniu nie rozkleja się i nie strzępi. Ilustracje są żywe i odpowiednie dla maluchów. Co do samych puzzli, to początkowo dość trudno jest je włożyć i wyjąć, bo są ciasno dopasowane. Z czasem jednak odrobinę się wyrabiają i dziecko może to robić w pełni samodzielne, nie irytując się przy tym, że nie może wydostać upragnionego elementu.
Seria od Zielonej Sowy nie ustępuje niczym poprzednikowi w kwestiach technicznych. Jest to już jednak kolejny poziom wtajemniczenia dla dziecka. Puzzle nie są już pojedyncze a 9-elementowe, a pod nimi znajdują się dodatkowo kolorowanki. Każda z książeczek to zbiór obrazków spójnych tematycznie. Tak więc mamy: zabawki, warzywa, owoce i zwierzęta. Oluś bawi się nimi dobre pół roku i zapewne jeszcze drugie tyle (przynajmniej) będzie nimi zainteresowany. Oczywiście są momenty, kiedy ich nawet nie tknie, ale później wraca do nich jeszcze chętniej, jakby widział je pierwszy raz na oczy.
Podsumowując: Rodzicu, kupuj książki z puzzlami dla swojego dziecka. Owszem początkowo trochę poukładasz za niego i będziesz się trząść na myśl o zgubieniu każdego elementu, ale ileż radości sprawisz swojemu dziecku, pomagając mu rozwijać jego możliwości i po prostu dając mu ekstra zabawę. Polecam i zachęcam do takich multifunkcyjnych publikacji. Są naprawdę ekstra!
Wydawnictwo: Widnokrąg
Rok wydania: 2015
Stron: 12
Okładka: twarda
Sugerowany przedział wiekowy: od 0-3 lat
Cena rynkowa: 16,99 zł
Cena w aros.pl: 12,40 zł


Moja ocena: 10/10