Gry dla przedszkolaków, to okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale również sposób na naukę. Oli obecnie po prostu uwielbia wszelkiego rodzaju gry planszowe, karciane, rozmaite. Kiedy tylko mamy czas na wspólną zabawę wyciąga wybraną grę, a potem kolejne. Zabawie nie ma końca! Dziś pokażę wam 4 bardzo fajne gry dla przedszkolaków i starszych dzieci. U nas sprawdzają się rewelacyjnie.

Imionki

Imionki, to gra karciana, która na pierwszy rzut oka jest dość niepozorna. Szkoda byłoby ją pominąć, bo ma spory potencjał. Technicznie nie mam się zbytnio do czego przyczepić, choć karty mogłyby być grybsze.
Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju stworki. Wymyślają własne postacie, rysują je albo opisują. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic! Nic więc dziwnego, że Oli tak bardzo lubi te śmieszne stworzenia z ilustracji. Zresztą również moim zdaniem jest to miła dla oka karcianka.
Gra Imionki to okazja do ćwiczenia i rozbudowywania słownictwa dziecka. Rozgrywki są dość krótkie i dynamiczne. My lubimy też po prostu oglądać karty i rozmawiać o nietypowym wyglądzie stworzeń, które się na nich znajdują. Na pewno wielu dzieciom przypadnie do gustu.

wyd. Granna / wiek graczy: 5+ / liczba graczy: 2-6 / czas gry: 20 min.

Żubr Pompik

Planszówkowy hit ostatnich tygodni! Piękna graficznie, trwała i dopracowana w każdym szczególe. Zachwyca już sama grafika na opakowaniu, a zawartość sprawia, że gra na długo będzie się cieszyła zainteresowaniem dziecka.
Spodziewałam się kolejnej standardowej planszówki a tutaj zaskoczenie. Żubr Pompik, to swojego rodzaju mix gry memory i gry planszowej. Memory to jedna z ulubionych gier z mojego dzieciństwa. Cieszę się, że i Oluś tak chętnie w nią gra. Dynamiczna, emocjonująca i niezwykle wciągająca.
My upraszczamy zasady i dostosowujemy je do naszych potrzeb. Oli potrafi w nią grać dobre pół godziny, kilka rozgrywek pod rząd. Rewelacja!

wyd. Egmont / wiek graczy: 4+/ liczba graczy: 2-5 / czas gry: 20 min.

Ahoj, piraci!

Razem z Żubrem Pomponikiem gra Ahoj, piraci! (planszówka z elementami gry zręcznościowej) są zdecydowanie najlepiej grywalnymi pozycjami ostatnich tygodni.
Jest zdecydowanie najbardziej złożona gra w tym zestawieniu. Tu warianty gry i zasady są już dość trudne. Z całej czwórki ta gra na pewno pozostanie z nami najdłużej. Dzieci w wieku szkolnym w pełni wykorzystają jej potencjał. My gramy w nią w uproszczonej wersji.
Nie obawiajcie się, że gra jest delikatna, żaglówki są naprawdę dobrze wykonane i wytrzymałe. Samam plansza jest bardzo gruba i kwarda. Żetony są dobrze wykończony i nie mają najdrobniejszej skazy. Nic tylko grać!

wyd. Egmont / wiek graczy: 6+ / liczba graczy: 2-4 / czas gry: 20-30 min.

Cukierki

Zostawiłam ją na koniec, co wcale nie oznacza, że najmniej ją lubimy. Jest ona jednak obecnie jeszcze dość trudna dla Olusia. Mimo wszystko sięga po nią i próbuje zmieniać pozycje kafelków. Jedna z ciekawszych gier logicznych i strategicznych dla najmłodszych jaką widziałam. Świetny trening koncentracji, umiejętności przewidywania i logicznego myślenia. Liczy się spryt, refleks i spostrzegawczość. Bomba!

wyd. Granna / wiek graczy: 5+ / liczba graczy: 2-5 / czas gry: 20 min.