Większość krajów może się pochwalić lunaparkami, które ściągają turystów z całego świata. Do tego grona dołączyła także Polska. Energylandia powstała w malowniczej miejscowości Zator, w województwie małopolskim. Znajduje się ona w połowie drogi, pomiędzy Katowicami, a Krakowem.


Na powierzchni 26 hektarów, lunapark skupia kilkadziesiąt atrakcji dla osób w każdym przedziale wiekowym. Z tego powodu mówi się, że jest to najlepszy park rozrywki w Polsce. Wesołe miasteczko jest przyjazne rodzinom. Dla najmłodszych klientów oraz dla jubilatów, którzy nie ukończyli 18 lat przewidziano atrakcyjne zniżki na bilety. Kasy respektują także karty dużej rodziny, które upoważniają gości do 5% ulgi. Energylandia podzielona została na cztery strefy: bajkolandię, familijną, ekstremalną oraz water park. W każdej z nich znajdziemy niepowtarzalne atrakcje, które dostarczą ich użytkownikom niecodziennych wrażeń i wielu wspomnień.

BAJKOLANDIA

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce proponują głównie te same atrakcje. Karuzela, huśtawki albo przejażdżka kolejką. Wesołe miasteczko w Zatorze zabierze je do krainy baśni. Najmłodsi mogą spotkać tam postaci ze swoich ulubionych bajek, księżniczki, krasnale, a nawet odwiedzić safari. Ponadto do ich dyspozycji jest 20 różnego rodzaju bezpiecznych atrakcji. Nad zabawą dzieci czuwać będą nie tylko ich rodzice, ale i czujna, wykwalifikowana obsługa. Dla zapewniania największego komfortu Energylandia przygotowała specjalny cichy kącik mamy i dziecka. Można tam spokojnie nakarmić, przewinąć lub uśpić malucha.

STREFA FAMILIJNA

Drugi sektor skierowany jest do całych rodzin. Obowiązuje tu jednak kryterium wzrostu. Z atrakcji w tej strefie mogą korzystać jedynie osoby powyżej 140 cm. W tej części wesołego miasteczka można znaleźć atrakcje, które zapewniają adrenalinę w rozsądnej dawce. To 17 urządzeń, które pomagają w zacieśnianiu rodzinnych więzów i pozwalają na wspólną zabawę. Goście lunaparku znajdą tu kilka roller coasterów, wodne spływy, kolejkę widokową, a nawet autodrom.

STREFA EKSTREMALNA

To właśnie z jej powodu Energylandia uznawana jest za najlepszy park rozrywki. Znajduje się tu 9 ekstremalnych atrakcji, przeznaczonych tylko dla osób żądnych mocnych wrażeń. Propozycje zgormadzone w tej części naprawdę wgniatają w fotel. To kilkudziesięciometrowe roller coastery, zwariowane wahadła czy wieże zrzutu. Niektóre z atrakcji rozwijają prędkość ponad 100km/h i generują przeciążenie sięgające nawet 5,5 g! Tak naprawdę tego poziomu emocji nie da się opisać. Tego trzeba doświadczyć.

WATER PARK

Poza atrakcjami lądowymi, Energylandia oferuje również rozrywkę w wodzie. To miejsce, w którym można zadbać o opaleniznę lub po prostu wypoczywać na leżakach, w cieniu egzotycznych parasoli. Aquapark składa się z kompleksu basenów, zjeżdżalni wodnych, statków, fontann, a nawet latarni morskiej.

To nie wszystkie atrakcje, które oferuje Energylandia. Na gości czekają różnego rodzaju widowiska, pokazy, a także gry i zabawy interaktywne. W lunaparku znajduje się również prawie 40 punktów gastronomicznych. Oferują przekąski, fast foody, dania obiadowe, słodycze oraz ciepłe i chłodne napoje. Więcej informacji można znaleźć na stronie wesołego miasteczka https://energylandia.pl.