Dzieci uczą się szybko i chętnie. Nic więc dziwnego, że książki edukacyjne dla dzieci cieszą się rosnącym powodzeniem. W naszej domowej biblioteczce przedszkolaka jest ich naprawdę dużo. Zobaczcie jakie nowości niedawno do niej trafiły.

Polecem Wam również poprzednie wpisy z cyklu:
Książki edukacyjne dla dzieci cz. 1
Książeczki edukacyjne dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat

24 godziny
Coś się dzieje w porcie!

Z początku pomyślałam sobie: „O! Pewnie kolejny fajny picturebook.” W sumie wszystko się zgadza, ale nie myślałam, że to książka, która wspiera naukę korzystania z zegara. Dzięki nie dziecko nie tylko ma świetną zabawę, ale też ćwiczy spostrzegawczość, odnajduje wskazane postacie i przedmioty, ćwiczy swobodne wypowiedzi a także podejmuje dialog z osobą czytającą odpowiadając na pytania związane z ilustracjami.

Jak przystało na wydawnictwo Prószyński świetnie wydana z pięknymi ilustracjami. Książka, obok której trudno przejść obojętnie. Dzięki tak złożonej strukturze posłuży dziecku nawet kilka lat. Wraca się do niej często i chętnie.

Super zabawa połącz kropki z naklejkami

Dwie fajne książeczki aktywizujące. Łączenie kropek, kolorowanie i „szlaczki”. Warto mieć w domu zapas tego typu zeszytów, kiedy dziecko uczy się liczyć, pisać lub po prostu uwielbia kolorować.

Elementarz w podskokach

Mamy już w naszej domowej dziecięcej biblioteczce kilka elementarzy. Ten jest wyjątkowy, ponieważ związane są z nim różnego rodzaju formy aktywności. Jego zadaniem nie jest przykucie dziecka do biurka, a rozbudzenie jego ciekawości świata liter poprzez gest, mimikę i zabawy parateatralne. Poza dość dobrze znanymi stronami nawiązującymi do konkretnych liter znajdziecie tutaj również grę planszową, sudoku a nawet memory.

Agnieszka Frączek zaskakuje – jak na nią przystało – niezwykle pozytywnie. Zdecydowanie jeden z ciekawszych elementarzy dostępnych obecnie dla dzieci. Zainteresuje już niejednego czterolatka.

Szczęśliwi czas liczą! Czyli to i owo o czasie i zegarach

Historia rodzinnej podróży nad morze. Niby dość prosta i oczywista, a jednocześnie kryjąca w sobie ogrom informacji i ciekawostek związanych z czasem i zegarami. Oprócz miłej historii czekają na Was zagadki i doświadczenia. Wydawać by się mogło, że wypoczynek na plaży jest dość nudny i monotonny. Nic z tych rzeczy!

Rysuję krok po kroku
Zwierzęta

To niezwykła kreatywna książka. Krok po kroku prowadzi nas za rękę (dosłownie) i pokazuje, jak rysować rozmaite zwierzęta. Jeśli Twoje dziecko uwielbia rysować i chce co i rusz uczyć się jak przenosić na papier nowe obrazy, to ta książka będzie strzałem w dziesiątkę. Nie tylko dzieci lubią rysować. Wiele radości sprawi więc on również nam, rodzicom. W końcu przestaniemy się głowić jak spełnić dziecięce prośby typu: „Mamo, narysuj mi żółwia.”, „Tato, narysuj mi hipopotama”. Z tą książką narysujecie wspólnie całe zoo. Bawcie się dobrze!

Moi bohaterowie
Układanki, memory, sekwencje, zagadki

Niesamowita publikacja! Zdecydowanie jedna z najciekawszych w tym zestawieniu naszych nowości. Być może wydawnictwo WiR nie jest Wam dobrze znane, ale zdecydowanie warto to zmienić. Pokazywałam Wam niedawno rewelacyjne Pajdohistoryjki dla dzieci, które u nas są hitem do dziś. Przyszła pora na jedną z nowości tego wydawnictwa, wszechstronnie rozwijający zestaw edukacyjny dla chłopców.

Pokażę Wam go jeszcze z bliska innym razem, ale chciałam abyście już dowiedzieli się o jego istnieniu. Właśnie do takich pomocy edukacyjnych przydaje mi się w domu laminator. Tak świetnie przygotowane pomoce dydaktyczne warto laminować, aby posłużyły nam bardzo długo. Obecnie korzysta z nich Oli a za jakiś czas trafią w ręce Frania.

Układanki, memory, sekwencje i zagadki, które tworzą ten zestaw mają na celu:

  • rozwijanie pamięci,
  • doskonalenie percepcji wzrokowej,
  • ćwiczenie logicznego myślenia,
  • utrwalanie umiejętności liczenia,
  • zdobywanie zdolności rozwiązywania zagadek.

Jak wskazuje wydawnictwo – ćwiczenia, które znajdują się w zestawie wpływają na ogólny rozwój dziecka. Dzięki zróżnicowanemu poziomowi trudności dedykowane są dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat.

moi bohaterowie wydawnictwo wir książki dla dzieci moi bohaterowie układanki kosmos sekwencje układanki memory

Opowiem Ci mamo co robią dinozaury

O tym, że mam słabość do książek ilustrowanych przez Emilię Dziubak zapewne już większość z was wie. Jej talent, pasja i dbałość o szczegóły nieustannie mnie zachwyca. Zresztą nie tylko mnie, bo i mojego synka również. Kiedy pierwszy raz przeczytaliśmy tę książkę od razu padło magiczne zdanie: „Mamo, jeszcze raz!”. Pomimo tego, że język sobie łamałam wypowiadając nazwy niektórych dinozaurów, to mam wrażenie, że jest to jedna z niewielu książek, które mogę czytać w nieskończoność.

Piękne ilustracje, dużo ciekawostek, a także zagadki w postaci: labiryntów, szukania różnic między obrazkami i odnajdywania drobnych elementów na ilustracjach pełnych szczegółów. Jeśli dodać do tego jest naprawdę dużo merytorycznej wiedzy na temat dinozaurów to otrzymujemy książkę, która zachwyci nie jedno dziecko, a już na pewno każde, które interesuje się dinozaurami. Po prostu genialna!

Na blogu pokazywałam Wam już inne książki z tej serii takie jak: Opowiem Ci mamo co robią auta, Opowiem Ci mamo co robią samoloty i Opowiem Ci mamo co robią pszczoły

co robią dinozaury emilia dziubak opowiem ci mamo co robią dinozaury książki o dinozaurach dinozaury dla dzieci opowiem ci mamo

Połącz kropki i pokoloruj

Cienka i dość niepozorna książeczka aktywizująca dla dzieci. Utrwala znajomość liczb, uczy odzwierciedlania kolorów według wzoru a także jest okazję to rozwijania umiejętności pisania. Takich książeczek nigdy w domu za wiele.

Połącz kropki i pokoloruj połącz kropki połącz kropki

Chińskie cienie
Wesoła zabawa dla wszystkich
Teatrzyk cieni
Wycinanka

Zapewne większość w Was w dzieciństwie bawiła się w teatrzyk cieni. Ja bardzo często. Wieczór lub noc, punktowe źródło światła i nasze palce lub przedmioty. Niesamowita zabawa rozbudzająca wyobraźnię i banalnie prosta w przygotowaniu, ponieważ wymaga tak niewiele. W książce Chińskie cienie znajdziemy wskazówki jak ułożyć dłonie i palce, aby na ścianie pojawiły się cienie rozmaitych zwierząt, postaci itp. Teatrzyk cieni. Wycinanka to dla odmiany gotowe do wycięcia kształty, które pomogą odegrać bardziej złożone scenki.

Po prostu genialna, kreatywna i rozwijająca zabawa. Tego musi spróbować choć raz każde dziecko!

Chińskie cienie Teatrzyk cieni Chińskie zabawy dla dzieci cienie do wycinania teatr cieni

Basia i zwierzaki

Dobrze znana wielu dzieciom Basia zaskakuje nie od dziś. Książeczki z przygodami tej małej rezolutnej dziewczynki bawią i uczą dzieci od lat. Tym razem do książki dołączony został kreatywny zestaw zawierający aż 68 zwierząt, paśnik, drzewa i zagrodę do samodzielnego złożenia i 6 arkuszy z naklejkami, którymi dziecko może przyozdobić swoje zwierzęta.

Pięknie wydana pozycja w twardej oprawie. Dość stonowana kolorystycznie, ale nadal atrakcyjna. Wolałabym, aby zwierzęta były bardziej realistyczne, ale nie zawsze można dostawać wszystko czego się tylko zażyczy.

Warta uwagi książka, która zapewni dzieciom wiele godzin dobrej zabawy.

Basia i zwierzaki książki dla dzieci Basia Egmont wycinanki dla dzieci Basia i zwierzaki

Cuda niewidy

Jeśli znacie i lubicie Cuda wianki, które już Wam kiedyś pokazywałam, to ta książka, również skradnie Wasze serca. Niebanalna, pełna kolorów i kształtów. Zaskakuje, intryguje i wciąga do zabawy pełnej zagadek, łamigłówek, labiryntów i zadań do wykonania. Świetna jako pomysł na zabawę zarówno w domu jak i w podróży.

Cuda niewidy biblioteczka przedszkolaka Cuda niewidy biblioteczka przedszkolaka

Czytam i główkuję
Fredek, Król Gromoryk i Szczurki

Serię czytam i główkuję znam bardzo dobrze i co jakiś czas dokupuję nowe pozycje do naszej kolekcji. Dla młodszych dzieci jest źródłem ciekawych historii. Dla starszych stanowi świetne wsparcie podczas nauki czytania. To nie wszystko, w książeczkach z serii czytam i główkuję jest również masa łamigłówek i zadań do wykonania. Z pewnością znajdziecie w niej coś dla swoich dzieci.

Czytam i główkuję książki dla przedszkolaka biblioteczka przedszkolaka Król Gromoryk czytam i główkuję Szczurki czytam i główkuję

Akademia mądrego dziecka
Pojazdy i Podwodne tajemnice – koloruję świat

Dwie świetne kolorowanki dla najmłodszych dzieci. W każdej z nich znajdziecie zestaw naklejek, które dopasowane do kolorowanem mogą stanowić wzór kolorów jakimi można pokolorować ilustrację. Jeśli jeszcze nie znacie serii Akademii mądrego dziecka to koniecznie to zmieńcie i zobaczcie ile ciekawych publikacji dla dzieci kryje się pod tą nazwą.

Akademia mądrego dziecka

Akademia mądrego dziecka