Wypadanie włosów po ciąży to problem, który dotyczy niestety większości kobiet. W ciąży cieszymy się zazwyczaj pięknymi, silnymi i lśniącymi włosami. Po porodzie niestety nagle zaczynamy tracić włosy w ogromnych ilościach. Zaczynamy szukać sposobu, aby poradzić sobie z tym problemem. Ja po wielu próbach w końcu znalazłam skuteczny sposób w walce z wypadaniem włosów po ciąży.

Około miesiąc temu zakończyłam ponad 3 miesięczną kurację produktami z serii Mediceuticals For Women. Jest to specjalistyczna kuracja trychologiczna do włosów wypadających. Według producenta zawartość zestawu, który testowałam ma wystarczyć na aż 4 miesięczne stosowanie preparatów. W moim przypadku się to sprawdziło. Myłam włosy zgodnie z zaleceniami Mediceuticals co 2-3 dni. Jaki jest skład poszczególnych produktów? Czy ich stosowanie sprawia problemy? Jakie efekty dało stosowanie kuracji przez ponad 3 miesiące?

Mediceuticals For Women

Kuracja na wypadanie włosów u kobiet z powodów zmian hormonalnych Mediceuticals to zestaw, w skład którego wchodzą: szampon, odżywka i tonik do skóry głowy. Dedykowany jest on kobietom z różnymi problemami jak:

  • hiperandrogenizm,
  • hiperprolaktynemia,
  • PCOS (zespół policystycznych jajników),
  • menopauza,
  • zmiany hormonalne po ciąży,
  • hormonalne zaburzenia pracy tarczycy.

Jak widać zastosowanie kuracji jest dość szerokie. W moim przypadku miała mi ona pomóc ze zmianami hormonalnymi po ciąży i związanym z nimi intensywnym wypadaniem włosów. Pokazywałam wam zdjęcia na Facebooku, gdzie widać, że po rozczesaniu na szczotce pozostała pełna garść włosów. Moje włosy były po prostu wszędzie. Irytowały wszystkich domowników a ja widziałam już oczami wyobraźni jak powoli dosłownie wyłysieję. To był istny koszmar!

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Zanim sięgnęłam po kurację próbowałam wielu domowych sposobów. Skorzystałam z waszych rad, jakie dawałyście mi na Facebooku, przyjmowałam więc określone witaminy i suplementy, szampony, wcierki, odżywki itp. Problem wypadania włosów dotknął mnie już po raz drugi, więc uwierzcie mi – próbowałam naprawdę wielu sposobów. Nic nie pomagało. Po pierwszej ciąży włosy z zatrważających ilościach wypadały mi przez ponad 1,5 roku. Teraz, zanim rozpoczęłam kurację, włosy wypadały mi już od 5 miesięcy. Coś w końcu musiało pomóc.

Tajemnice kuracji

Na tajemnicę składu i efektywność działania kuracji składają się trzy elementy: Triaminocapitol, Femmingen i Estrollin. Z pewnością większości z was, podobnie jak mi, nic one nie mówią. Jednak producent chętnie stara nam się przybliżyć tę tajemnicę i jeśli chcecie poznać więcej szczegółów odnośnie składu tych produktów to zajrzyjcie na stronę producenta: Mediceuticals For Women.

Moja opinia

Do kuracji Mecideuticals For Women podchodziłam ostrożnie. Po pierwsze zawiodłam się już na tylko sposobach na wypadanie włosów, że przestałam już wierzyć, że znajdę coś co mi pomoże. Po drugie kosmetyki o dużo łagodniejszym składzie wywołują u mnie podrażnienia, więc obawiałam się nieprzyjemnych konsekwencji używania szampony, odżywki czy też toniku.

Postanowiłam jednak dać tej kuracji szansę i stosowałam ją regularnie. Co 2-3 dni myłam włosy tylko korzystając z tego zestawu. Stosowałam szampon, odżywkę i tonik przez ponad 3 miesiące, wykorzystując je w pełni. Efekty były zaskakujące. Zanim o efektach to kilka informacji technicznych.

Opakowania produktów są w jednakowej stylistyce. Plus za przezroczystość, co pozwala na kontrolowanie zużycia produktów. Minus za formę dozowania. Dużo lepsze byłyby pompki. Wydobywanie szamponu i odżywki było po prostu uciążliwe. Plastik, z którego wykonane są preparaty jest bardzo twardy a same produkty bardzo gęste. Przy tej klasie produktu i jego cenie to naprawdę duże niedopatrzenie. Za to tonik dozuje się rewelacyjnie.

Niestety pierwszy kontakt z kuracją zakończył się pieczeniem i swędzeniem skóry głowy oraz podrażnieniem skóry pleców (pozostawiłam wilgotne włosy do wyschnięcia bez ich suszenia). Trochę się wystraszyłam, ale dałam jej kolejną szansę. Na szczęście z każdym myciem włosów było już tylko lepiej. W moim przypadku często jest tak, że skóra musi się po prostu oswoić z danym produktem.

Szamponu wystarczy nałożyć na dłoń naprawdę niewiele. Łatwo się rozprowadza, pieni się minimalnie. Odżywka również jest bardzo wydajna. Zarówno szampon jak i odżywka mają dość neutralny zapach. Tonik stosuje się bardzo wygodnie dzięki pompce. Jego zapach jest dość intensywny i niektórym osobom może przeszkadzać. Jednak dość szybko się ulatnia i po kilku/kilkunastu minutach po zapachu nie ma już śladu.

Działanie kuracji

Działanie kuracji – ta kwestia zapewne najbardziej was interesuje. Tak, udało się i wygrałam walkę z wypadającymi włosami. Pierwsze efekty stosowania kuracji były widoczne już po niespełna miesiącu jej stosowania. Ilość wypadających włosów była zauważalnie mniejsza. Po umyciu włosy były lśniące, miłe w dotyku i odżywione. Polecałam ją już wielu moim znajomym i czytelniczkom, które były zadowolone z jej działania równie mocno.

Po ponad 3 miesiącach korzystania z kuracji Mediceuticals nie zdecydowałam się na kontynuację kuracji. Byłam zadowolona z osiągniętych efektów po 3 miesiącach stosowania produktów. Moje włosy doszły do siebie, a problem nadmiernie wypadających włosów odszedł w zapomnienie.

Z początku cena może was lekko zszokować. Jednak kiedy podzielimy ją na 4 miesiące korzystania z produktu, to okaże się, że niejednokrotnie więcej wydawałyście już na szampony, odżywki i suplementy, które okazały się nieefektywne. Polecam z czystym sumieniem i cieszę się, że historię z wszechobecnymi wypadającymi włosami mam już za sobą.