Prowadzenie aptwki to jeden z najbardziej dochodowych biznesów. Polacy są w czołówce narodów europejskich, których obywatele spożywają największą liczbę leków i suplementów diety. Jednak polski konsument jest wymagający i ma wysokie oczekiwania w srosunku do usług aptecznych.

Profesjonalne doradztwo

Minęły czasy, kiedy farmaceuta w aptece zajmował się jedynie realizowaniem recept. Obecnie standardem stało się profesjonalne doradztwo w sprawach utrzymania zdrowia przy pomocy leków i suplementów. W aptece można uzyskac infomacje odnośnie stosowania oferowanych produktów lub środków przypisanych przez lekarza. Farmaceuci posiadają szeroką wiedzę, która umozliwia im fachową pomoc niemal każdemu konsumentowi.

Szeroka oferta

W aptekach coraz częściej nabyć można nie tylko standardowe dla tego miejsca produkty, jak leki i suplementy diety. Na aptecznych półkach pojawiają się również zioła i ich mieszanki, naturalne oleje przeznaczone do spożycia lub poielęgnacji ciała, kremy i balsamy do ciała, produkty dla niemowląt i dzieci, np. pieluchy, smoczki, butelki, podkłady do przewijania, oraz dermokosmetyki.

Usługi dodatkowe

Z dermokosmetykami dostępnymi w polskich aptekach wiążą sie również dodatkowe usługi. Niektóre apteki oferują możliwość konsultacji ze specjalistą, który doradzi jakie dermokosmetyki sa odpowiednie dla okreslonego rodzaju skóry lub pomoga rozwiązać skórny problem.

W aptekach organizowane są też często akcje mające na celu propagowanie dbania o zdrowie. Można więc zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru lub ilość tkanki tłuszczowej w organizmie.

Apteka w Internecie

Podobnie jak inne sklepy, również apteki przenoszą swoje usługi do Internetu. Oferują tam pełen asortyment, analogiczny do tego, który dostępny jest w placówce stacjonarnej, z wyjątkiem leków wydawanych na receptę. Apteki internetowe często organizuja róznego rodzaju promocje, związane z sezonową profilaktyką chorób lub propagowaniem kosmetyków konkretnej marki. Korzystanie z apteki internetowej to dobry sposób na oszczędności, bowiem takie miejsca oferują często niezwykle tanie leki.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych i dzieci

Nowoczesne apteki nie tylko powiększają swój asortyment i oferują usługi dodatkowe, ale również dostosowują swoje lokale do klientów niepełnosprawnych. W wielu aptekach pojawiają się więc automatycznie otwierane drzwi na fotokomórkę i podjady dla wózków inwalidzkich, a podłogi pozbawione sa progów, o które można się potknąć, lub które utrudniałyby przejechanie wózkiem.

Podobnie postepuje się w przypadku dzieci. W aptekach organizowane sa kaciki dla dzieci z zabawkami, kredkami i stolikami, w których dziecko może spokojnie poczekać na rodzica srojącego w kolejce.