Właściciele futrzaków doskonale wiedzą, że życie z pupilem to nie tylko zabawa, ale konieczność wyposażenia go w pewne niezbędne akcesoria. Jeżeli od niedawna masz kota lub dopiero chcesz go kupić albo adoptować, to warto wcześniej odpowiednio się przygotować i sprawdzić, co powinno się znaleźć w wyprawce dla futrzastego ulubieńca. Poza kuwetą, miseczkami oraz transporterem, niezbędnych będzie jeszcze kilka innych akcesoriów.

The cat is sleeping on the windowsill

Drapaki i zabawki

Mruczki mają naturalną potrzebę drapania i wspinania się, dlatego, aby uchronić meble przed zniszczeniem, trzeba wyposażyć się w drapak. W zależności od wieku kota, można wybrać wersje z elementami aż pod sam sufit oraz mniejszą z możliwością przymocowania do ściany. Im młodszy kot, tym lepiej postawić na bardziej rozbudowane rozwiązania, oczywiście dopasowane do rozmiaru mieszkania. Do wyboru są platformy, słupki, całe domki, zwykłe deski czy opcje z połączeniem wszystkich tych elementów. Młody kot ucieszy się z licznych deseczek i słupków, gdyż będzie potrzebował miejsca do skakania i drapania, z kolei seniorowi wystarczy półeczka zawieszona gdzieś na ścianie. Natomiast o wiele łatwiejszy jest dobór odpowiednich zabawek. W ofercie znajdują się liczne akcesoria dla zwierzaków, które nie tylko rozwijają ich inteligencję, ale także dostarczają mnóstwo zabawy. Idealnie sprawdzą się tutaj wszelkie myszki, wędki, tory z kuleczkami czy wełniane piłeczki.

Karma dla kota

Nie wolno zapominać o równie ważnym elemencie, jakim jest karma dla kota. W sprzedaży można znaleźć przeważnie jej dwie wersje, czyli suchą i mokrą – to, na jaką się zdecyduje właściciel pupila zależy od wieku ulubieńca oraz jego rasy. Na pewno warto zwrócić uwagę na ilość mięsa w obu przypadkach – im go więcej, tym bardziej wartościowy posiłek będzie stanowić dla kota. Dobrej jakości mokre karmy w różnych wersjach i opakowaniach dostępne są na stronie sklepu z artykułami dla zwierząt https://www.naszezoo.pl/pl/c/Mokra-karma-dla-kota/108. Dzięki nim mruczek będzie się prawidłowo rozwijał, a dostarczane mu w ten sposób witaminy i składniki odżywcze wpłyną m.in. na wygląd jego sierści czy dobrą kondycję.

Legowisko

Wśród elementów do wspinania należy wymienić budki, hamaki, poduszki oraz kocyki. Jednak to, co kot uzna za najlepsze jest zależne od jego indywidualnych wymagań i preferencji – często futrzaki omijają szerokim łukiem zakupione hamaki czy budki, a za legowisko wybierają parapet lub szafę. Dobrym rozwiązaniem będzie więc wypróbowanie kilku opcji i sprawdzenie, która z nich okaże się najlepsza dla kota. Z pewnością nie zaszkodzi jednak zainwestować w specjalne legowisko na parapet, gdyż jest to częste miejsce kocich drzemek.