Łózko to jeden z najważniejszych mebli w domu. To ono w dużej mierze generuje jakość snu. Warto pamiętać, że łóżko powinno zostać wykonane z solidnych materiałów i powinno cechować się stabilnością, odpowiednią wielkością oraz designem dopasowanym do stylu sypialni. Co warto wiedzieć o łóżkach? Dlaczego jest to jeden z najważniejszych mebli w domu? Gdzie szukać najlepszych modeli?Łóżko – Najważniejszy mebel w sypialni

Przede wszystkim najważniejsza jest wygoda. Człowiek przesypia aż 1/3 życia, dlatego nie należy oszczędzać na wyborze idealnego łóżka, które zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Komfort snu decyduje o tym, czy następnego dnia obudzimy się wypoczęci, czy też przez cały dzień odczuwalny będzie tak zwany ,,piasek w oczach”, a do życia nie pobudzi nas nawet najmocniejsza kawa.

O czym należy pamiętać przy wyborze łóżka?

Należy zwracać uwagę na:

  • Rozmiar łóżka,
  • Zastosowane materiały,
  • jakość wykonania,
  • rodzaj zagłówka,
  • jakość stelaża łóżka.

Przeanalizowanie wszystkich powyższych punktów pozwoli na wybór łóżka dopasowanego do naszych potrzeb. Dzięki temu unikniemy przykrych sytuacji spowodowanych szybkim zniszczeniem się łóżka i koniecznością wydawania kolejnych sum pieniędzy na nowe meble.

Rozmiar łóżka

To pierwszy punkt, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę. Jedna osoba powinna wyspać się na łóżku o szerokości 90 cm, natomiast dla dwojga, najpopularniejszy rozmiar to 160 cm. Biorąc pod uwagę niewielką przestrzeń w mieszkaniach, zakupić można również łóżka o szerokości 80 cm oraz 140 cm. Dostępne są też łóżka o szerokości ponad 200 cm. Wielkość łóżka powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia.

Zastosowane materiały

Po podjęciu decyzji o rozmiarze łóżka, konieczne jet przemyślenie tego, jaki materiał będzie najlepszy. Bardzo dobrym wyborem są łóżka drewniane, jednak ich cena jest dosyć wysoka. Świetną alternatywą może okazać się łóżko wykonane z płyty MDF oraz HDF. Są tańsze, jednak bardzo trwałe.

Rodzaj zagłówka

Jeśli jesteśmy fanami czytania, powinniśmy postawić na łóżko z zagłówkiem. Można opierać się na nim wygodnie w pozycji siedzącej, dzięki czemu kręgosłup nie będzie obciążony.

Gdzie można znaleźć najlepsze modele?

Wybór na rynku nie jest prosty. Producenci proponują swoim klientom wiele opcji w różnych przedziałach cenowych. Jedną z najbogatszych ofert na rynku ma firma Meble Forte ciesząca się dużym zainteresowaniem i zaufaniem klientów. W tym miejscu można znaleźć szeroką gamę produktów, w tym łóżek idealnych do każdej sypialni!