Znacie to powiedzenie, że dzieci rosną w oczach? Jakież ono jest prawdziwe. Niejedna z mam łapie się na tym, że jej dziecko jest już takie duże, a przecież dopiero co je urodziła i było ono takie maleńkie. A teraz? Biega po całym domu, dyskutuje i jest już takie samodzielne. Aby zatrzymać piękne i wzruszające chwile warto pomyśleć o takim albumie jak ten, który pomoże nam uporządkować pamiątki i zapiski z kalendarza dotyczące pierwszych dwóch lat życia dziecka.

Pierwsza książka o mnie to nie tylko album, to swego rodzaju pamiętnik, w którym możecie zapisać na przykład: kiedy dziecko stawiało swoje pierwsze kroczki, jakie zabawki lubiło albo jakie było pierwsze wypowiedziane przez nie słowo. Ja wszystkie takie informaccje zapisywałam w kalendarzu lub tu, na blogu. Jednak kiedy chcę sprawdzić jak u nas wyglądał początek rozszeżania diety, bo koleżanka, która ma niemowlę ma w tym temacie sporo pytań, to dużo czasu zajmuje mi odnalezienie tych informacji. 

Dlatego kiedy już się przeprowadzimy a ja wydobędę z kartonów pamiątki z pierwszego roku życia Olisia, planuję wypełnić ten album naszymi wspomnieniami. Będzie on wspaniałą pamiątką na lata, do której początkowo będziemy zaglądać zapewne tylko my, rodzice, a z czasem Oluś a nawet jego dzieci. No tak, przed chwilą trochę narzekałam na upływ czasu i na to jak szybko rosną dzieci, a teraz wybiegam myślami tak daleko w przyszłość. Cała ja. 

Wydawnictwo: Zakamarki
Ilustracje: Catarina Kruusval
Rok wydania: 2015
Stron: 48
Format: 27 x 23 cm
Oprawa: twarda
Sugerowany przedział wiekowy: 0+
Cena na okładce: 39,90 zł
Cena w aros.pl: 27,93 zł

Co o książce pisze wydawnictwo?
Pierwsze dwa lata to bardzo intensywny czas w życiu dziecka. Jako rodzice na pewno wiele chwil chcielibyście zapamiętać. Jakie było pierwsze słowo waszego dziecka? Kiedy postawiło swój pierwszy krok? W co lubiło się bawić? Oto praktyczna książka z dyskretnymi ilustracjami Catariny Kruusval, znanej z książek o Eli i Olku. Znajdziecie tu miejsce, by zapisać najważniejsze spostrzeżenia i wspomnienia oraz wkleić zdjęcia.