Prędzej czy później każda mama musi podjąć decyzję o rozpoczęciu rozszerzania diety dziecka. Kolejną decyzją jest wybór pomiędzy gotowymi posiłkami dla dzieci dostępnymi w rozmaitych sklepach lub samodzielne przygotowywanie posiłków dla dzieci. Oczywiście oba te wyjścia można ze sobą łączyć i właśnie takiego, wypośrodkowanego rozwiązania, jestem zwolenniczką.

 

 

 

 

Z każdym kolejnym miesiącem rozszerzania diety Frania coraz mniej korzystamy z gotowych produktów i tym samym coraz więcej dań przygotowuję sama. W związku z tym już jakiś czas temu zdecydowałam się na Philips Avent parowar i blender 4 w 1 – urządzenie do przygotowywania jedzenia dla dzieci.

Po co mi urządzenie do przygotowywania jedzenia dla dzieci?

Głównie po to, aby zaoszczędzić naprawdę dużo czasu, którego mając dwójkę małych dzieci w domu i tak mam niewiele. Poza tym, aby zaoszczędzić miejsce, na którego nadmiar zresztą też nie narzekam. To niepozorne i niewielkie urządzenie gotuje na parze, miksuje, rozmraża i podgrzewa domowe posiłki. Co ważne gotowanie na parze i miksowanie odbywa się w jednym dzbanku, więc mam też mniej zmywania. Wystarczy jedynie podnieść dzbanek, obrócić go do góry dnem i ponownie umieścić na bazie. Szybko i prosto!

Nie wiesz od jakich dań zacząć?

W zestawie z urządzeniem Philips Avent parowar i blender 4 w 1 do przygotowywania jedzenia dla dzieci 4 w 1 otrzymujemy książkę z przepisami dr Emmy Williams. Są to proste do przygotowania zbilansowane dania. Wszystkie potrzebne do ich przygotowania produkty bez problemu znajdziecie w sklepach.

Poza przepisami w książce tej znajdują się przydatne wskazówki dotyczące rozszerzania diety maluszków i wprowadzania do ich menu nowych produktów. Fajny dodatek, dla tych, którzy rodzicami są po raz pierwszy. Dla już wtajemniczonych ciekawa forma przypomnienia najważniejszych wiadomości.

Oszczędność miejsca i czasu

Wspominałam już o małych gabarytach urządzenia do przygotowywania jedzenia dla dzieci 4 w 1. Warto zaznaczyć, że pomimo dość niedużych rozmiarów dzbanek, w którym przygotowujemy jedzenie dla dziecka ma pojemność 1000 ml, czyli jednego litra. Taka objętość dzbanka pozwala na jednoczesne przygotowanie 4-8 posiłków (w zależności od wieku dziecka). Dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszę gotować codziennie. Przygotowane posiłki, których Franio nie zje od raz mrożę lub wekuję. Świetnie przydają się do tego specjalnie przygotowane do kontaktu z żywnością pojemniki Philips Avent lub pojemnik, który znajduje się w zestawie z urządzeniem.

Dziecinnie prosta obsługa

Do urządzeń multifunkcyjnych często podchodzi się z dużą dozą niepewności i sceptycyzmu. Zakładamy z góry, że takie urządzenia są zapewne skomplikowane, ich obsługa trudna a czyszczenie przyprawia o migrenę. Do tego tysiąc elementów szybko rozpływa się po domu i urządzenie przestaje nas cieszyć.

Tu jest zupełnie inaczej. Masa funkcji nie oznacza wcale wielu elementów. Tak naprawdę mamy bazę ze zbiornikiem na wodę, dzbanek z nakładką do parowaru i ostrzem blentera, łopatkę ułatwiającą wyjmowanie z dzbanka przygotowanego jedzenia i pojemnik do przechowywania żywności. Koniec. Tak niewiele a gotuje na parze, miksuje, podgrzewa i rozmraża.

Co bardzo ważne, wszystkie elementy (poza bazą) można myć w zmywarce. Dostęp do zbiornika wody w bazie jest bardzo prosty a nalewanie wody do niego bezproblemowe. Jak zapewne zwrócicie uwagę na zdjęciach wiele czynności przy przygotowywaniu jedzenie w urządzeniu wykonuje 4-letni Oluś.

Urządzenie do przygotowywania jedzenie dla dzieci 4 w 1

Dla tych, którzy lubią, jak jest krótko i na temat podsumowanie działania i przydatności urządzenia i kilka istotnych informacji technicznych.

  • jedno urządzenie, które gotuje na parze miksuje, rozmraża i podgrzewa,
  • oszczędność miejsca i czasu,
  • wszystkie elementy (poza bazą) można myć w zmywarce,
  • książka z przepisami i cennymi wskazówkami ułatwiająca rozpoczęcie rozszerzania diety dziecka,
  • 1000 ml dzbanek do przygotowywania potraw, który pozwala przygotować kilka porcji jednego dania na raz,
  • w zestawie: łopatka, pojemnik do przechowywania żywności (120 ml),
  • zużycie energii 400 W,
  • dość długi kabel zasilający (70 cm).

Możecie sprawdziś jak sprawdza się u nas na codzień to urządzenie m.in. we wpisie: Pierwsza jajecznica na parze dla niemowlaka BLW.