Dziecko to największy skarb. W pierwszych chwilach po narodzeniu szuka jedynie bliskości mamy, a zanim będzie całkowicie samodzielne, upłynie bardzo dużo czasu. Rodzice instynktownie wiedzą, co jest potrzebne maluszkowi, otaczają go czułością i chronią. Śpiochy, pajace i body to podstawowe ubranka niemowlęce, wybierz te najbezpieczniejsze i najlepszej jakości!

Trzeba kupować mądrze

Studenci Towaroznawstwa Politechniki Łódzkiej przeprowadzili badania odzieży dziecięcej i ankietowali kupujących. Wyniki badań nie zawsze były optymistyczne. Najczęstsze nieprawidłowości z jakimi się spotkano to wadliwa konstrukcja ubrań oraz występujące po ich użytkowaniu alergie i podrażnienia skóry. Rodzice na ogół rzadko sprawdzali certyfikaty  i oznakowanie ubranek. W produktach naukowcy natknęli się na obecność ołowiu i miedzi, które są szkodliwe dla maluchów. Warto mieć świadomość, że artykuły tekstylne dla niemowląt i dzieci muszą spełniać bardzo wysokie kryteria oceny jakości i bezpieczeństwa. Przekraczanie dopuszczalnych, bezpiecznych ilości substancji drażniących jest przestępstwem.

Noworodki są wyjątkowo wrażliwe na niebezpieczne substancje, ubranka dla nich powinny być szczególnie delikatne i zdrowe. Śpiochy, pajace i body dostępne na malani.pl uszyto z wysokogatunkowej bawełny. W takich ubrankach Twój noworodek będzie się czuł dobrze i pozostanie bardzo spokojny.

Gdzie kupować ubranka dla noworodka?

Obecnie rynek jest pełen różnej odzieży dziecięcej, nie zawsze jednak pochodzi ona ze sprawdzonych źródeł. Po co ryzykować zdrowie dziecka? Śpioszki z Chin mogą się ładnie prezentować, ale nie ma gwarancji, że są całkowicie bezpieczne. Wystarczy, że wspomnimy o tym, że normy przyjęte w Azji dopuszczają nawet kilkunastokrotne przekroczenie europejskich norm stężenia w odzieży szkodliwych substancji!

Rzeczy tanie mogą chwilę cieszyć, ale zadowolenie znika, gdy widzimy, jak produkt szybko się niszczy. Czasami wystarczą dwa prania, by ubranka dla noworodka były niezdatne do ponownego użytku. Zmieniają kształt, a materiał się przeciera. Malani.pl to sklep dla Ciebie. Znajdziesz tu śliczne rzeczy dla swojego bobasa, jak i dla starszych dzieci. Oferujemy Ci znakomitą jakość za rozsądną cenę. Przygotowujemy gotowe stylizacje, tak aby można było wybrać całe zestawy rzeczy. Nowoczesne fasony, staranne szycie, śliczne, łagodne kolory i miłe w dotyku tkaniny — to cechy charakterystyczne ubranek od Malani!

Przeglądaj nasze propozycje i ciesz się z szybkich zakupów on-line!

*Artykuł sponsorowany