Szukacie pomysłu na weekend? Chcielibyście wybrać się całą rodziną na atrakcyjny city break do jednego z polskich miast? Sprawdźcie połączenia Kraków – Warszawa i ruszajcie do Krakowa! Gród Kraka zachwyci Was malowniczymi widokami, dużą ilością terenów zielonych i znakomitą kuchnią z całego świata. Nie brak tu wydarzeń kulturalnych, koncertów i atrakcji na świeżym powietrzu. Nie będą się tutaj nudzić także najmłodsi, ponieważ Kraków ma w zanadrzu całą masę niespodzianek dla dzieci.

Miasto, które nigdy nie śpi

Wyruszając w trasę Kraków – Warszawa, możemy liczyć na to, że nasz wyjazd będzie naprawdę udany. Kraków ma nam do zaoferowania nie tylko przepiękną architekturę, lecz także ogrom atrakcji kulturalnych dla osób w każdym wieku. Na miejscu możemy skorzystać z wycieczek zorganizowanych lub atrakcyjnych sposobów zwiedzania miasta: meleksami lub autobusami, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Oprócz muzeów oferujących wystawy dla dzieci, warto zainteresować się różnymi rodzajami aktywności na świeżym powietrzu.

Na szczęście w Krakowie nie będziemy mieć z tym żadnego problemu, ponieważ miasto zadbało o to, aby pobyt nad Wisłą był dla dzieci naprawdę atrakcyjny.

Co odwiedzić, będąc w Krakowie?

Na mapie Krakowa nie brakuje miejsc dla całej rodziny. Podczas wizyty w mieście smoka warto odwiedzić:

  • ZOO w Krakowie – absolutny faworyt wśród atrakcji dla dzieci w Krakowie. Każda z naszych pociech będzie zachwycona odwiedzeniem tego ogromnego ogrodu zoologicznego zlokalizowanego w pobliżu Lasku Wolskiego. Ptaki, gady i dzikie koty z całego świata to po prostu coś, co trzeba zobaczyć;
  • Centrum Nauki i Zabawy Klockoland – wyjątkowe miejsce, w którym znajduje się kilkadziesiąt budowli z klocków LEGO. Dzieci mogą korzystać z interaktywnych urządzeń i poznać działanie robotów;
  • Muzeum Dzieci w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie –  cykl wydarzeń organizowany przez MOCAK w Krakowie, którego celem jest zapoznanie najmłodszych ze światem sztuki. Warsztaty z artystami, zajęcia dla dzieci, wystawy prac najmłodszych i zabawy z książką to tylko jedne z atrakcji, na które możemy tutaj liczyć;
  • kopalnia soli w Wieliczce – prawdziwa gratka dla małych odkrywców. W pobliżu Krakowa, w Wieliczce znajduje się ogromna kopalnia soli, która stanowi idealne miejsce na rodzinną wycieczkę. Nie brak tu atrakcji dla dzieci – magicznych postaci, zagadek i muzyki proszącej do tańca. Dodatkowo, istnieje także możliwość nocnego pobytu pod ziemią;
  • park edukacyjny Wioski Świata – znakomita atrakcja dla całej rodziny, w której dzieci poznają kultury z najdalszych zakątków świata. Rekonstrukcje wiosek z różnych części globu przeniosą najmłodszych w inny świat i będą znakomitą lekcją geografii.

Zaplanuj podróż z PKP Intercity

Będąc rodzicami, doskonale wiemy, jak dużym wyzwaniem może być niekiedy zorganizowanie podróży z naszymi pociechami. Nie jest łatwo znaleźć odpowiedni środek transportu, który zapewni całej rodzinie jednakowy komfort – w końcu liczy się zarówno wygoda, jak i bezpieczeństwo. Jeśli szukacie dogodnych relacji Kraków-Warszawa, to mamy dla Was rozwiązanie. Dzięki połączeniom kolejowym do Krakowa od PKP Intercity podróżowanie będzie proste jak nigdy dotąd! Trasę Kraków – Warszawa pokonamy błyskawicznie, a przez cały czas trwania podróży każdy z członków naszej rodziny będzie mógł się zrelaksować i oddać ulubionemu zajęciu.

Codziennie połączenia Kraków – Warszawa umożliwią nam zorganizowanie komfortowej podróży w dowolnym dniu i o dowolnej godzinie – duża ilość relacji pozwoli nam zaplanować najbardziej dogodną dla nas podróż. Aby kupić bilety, wystarczy wejść na stronę przewoźnika PKP Intercity, wybrać interesujący nas termin podróży Kraków – Warszawa i zarezerwować bilety. Kraków i jego atrakcje już na nas czekają!

Jesteś zainteresowany połączeniami kolejowymi do Krakowa od PKP Intercity? Kup bilety w promocyjnej cenie na stronie internetowej!