Sok z wyciskarki to dla mnie odkrycie ostatnich wakacji. Do tej pory sięgałam raczej po gotowe soki, które kupowałam w rozmaitych sklepach. Dzisiaj kupuję zdecydowanie więcej owoców i warzyw i sama przygotowuję z nich w domu pyszne soki. Oto przepis na jeden z moich ulubionych soków – Love i tup, w którym jednym z najbardziej wyczuwalnych smaków jest sok z granatu.

sok z wyciskarki

Love i tup to sok mieszany z owocu granatu, kiwi, marchewki, jabłka, malin i cytryny. O dziwo pijąc go czuje się smak każdego z tych owoców. Najbardziej wyczuwalny jest smak owocu granatu i malin, a najmniej jabłka i kiwi.

Mi ten sok kojarzy się z wakacjami ale składniki do jego przygotowania bez większych problemów można kupić o każdej porze roku. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby skorzystać na przykład z mrożonych malin.

sok z wyciskarki
Warstwy soku przed wymieszaniem

Love it up – składniki

Do przygotowania soku potrzebujemy:

  • 1 owoc granatu
  • 4 kiwi
  • 3 średniej wielkości marchewki
  • 1 duże jabłko
  • malin
  • ½ cytryny

Wszystkie składniki, poza malinami należy umyć. Z granatu wydobywam pestki, jabłko kroję na części, kiwi obieram i kroję, marchewkę kroję w grube plastry lub słupki bez obierania, cytrynę obieram ze skóry i kroję. Wszystkie owoce w dowolnej kolejności wkładam do wyciskarki. Z podanych powyżej owoców wyciskam aż 550 ml soku.

sok z wyciskarki

Sok z wyciskarki – dawka energii

Sok z wyciskarki robię kilka razy w tygodniu, szczególnie rano lub w ciągu dnia. Jego przygotowanie zajmuje kilka minut, a smak jest niepowtarzalny. Nie spodziewałam się, że smak świeżo wyciskanych owoców będzie miał inny, lepszy niż smak sok kupiony w sklepie. Różnica jest olbrzymia i zdecydowanie na plus, choć do gęstości soku z wyciskarki trzeba się przyzwyczaić.

Sok Love it up poznałam dzięki książce z przepisami dołączonej do wyciskarki, z której na co dzień korzystam. Więcej o niej możecie przeczytać w mojej recenzji tego produktu – Wyciskarka Philips HR1933/20 – do soków, koktajli i sorbetów.